top of page

Vietnam

kulturní dědictví, poklady architektury a přírodní perly ostrovního císařství – podrobně a komfortně s autobusovými transfery a výlety soukromým autobusem

Japonsko – fenomén vytříbené estetiky, harmonického umění a odvěká touha po dokonalosti. Vychutnejte si Zemi vycházejícího slunce v rámci podrobného programu s důrazem na uměleckou tradici a historický kontext. Kdysi čínské kulturní dítě se během staletí vyvinulo v jednu z nejsvébytnějších a nejkomplexnějších kultur, která dodnes udivuje svým řádem, smyslem pro detail, disciplinovaností a vytříbeností. Císařská a šógunská sídla tradičního Japonska v jedinečných zahradách a bambusových lesích, dřevěné chrámy a zahrady v mlžném oparu s klidně tekoucími potůčky, stejně jako panoramata vulkánů a oceánského pobřeží se staly světovým fenoménem. I moderní Japonsko má co nabídnout nejživější uměleckou scénou Asie, uznávanou moderní architekturou, skvělou kuchyní a neobyčejným životním stylem. Cokoliv Japonci dělají, dělají s jediným cílem – dosáhnout dokonalosti. Zájezd do Japonska si zaslouží široký historicko-kulturní rámec, doprovod odborníka a něco víc, než cesty kamkoliv jinam. Pečlivě sestavený program je vyváženou kombinací umění, historie, uměleckých sbírek a zahrad, moderní architektury, přírody, řemesla a životního stylu Japonců.

Cestu započneme v hlavním městě a moderním Tokiu s neony komerčních čtvrtí Ginza a Šindžuku, císařským hradem a zahradami Kókjo. Dědictví japonských dějin – to je špičková expozice v Národním muzeu s největšími uměleckými poklady země, čekají nás legendy moderní architektury japonských metabolistů, postmoderny a asijské organické architektury, proslulá gastronomická scéna, dokonalý japonský čaj gyokuró a matčchá, poznáme jemné umění bonsají, zenových zahrad i japonské keramiky. Nevynecháme okouzlující horské císařské šógunů Tokugawa v lesích a kopcích národního parku Nikkó. Nemůžeme minout ikonu celé země – slavný kužel sopky Fudži. Každodenní život starého Japonska nejlépe poznáme v dokonale zachovaných středověkých vesnicích a městečkách. Půvaby Tokijského zálivu pak nejlépe v starobylém sídle šógunů Kamakuře či moderní Jokohamě. Pravým rodinným stříbrem Japonska je Kjóto – po staletí hlavní město císařského Japonska a jeho okolí s ikonickými chrámy, starými uličkami s lahodnými koláčky moči, nejlepším hovězím světa kóbe či s šálkem teplého saké. Navštívíme i proslulé japonské lázně a méně navštěvované oblasti jižního Honšú vč. posvátného ostrova Mijadžimy. Nevynecháme největší hrad Japonska monumentální Himedži, Atomový dům v Hirošimě či „japonské Benátky“ v moderní Ósace.

Vydejte se do země, která se stává návykovou a poznejte ji v širokém kontextu historie i současnosti. Od nejstarších uměleckých památek období Džomón, přes éru prvních buddhistických chrámů, období samurajů až po japonskou moderní kulturu mang a hypermoderních vlaků.

Vietnam: Special Offers

program do detailu s neznámými klenoty jako Trang An, Hoa Lu, Thay a Bai Dinh pagoda

hotely 4* ve stylu boutique v absolutním centru měst a v resortu u moře u pláže

jedině kvalitní soukromá doprava - dvojsedadlo pro každého a 3x místní přelet pro vaše pohodlí

polopenze a kompletní vstupné v ceně vč. lodních výletů

Vietnam: Seznam
Vietnam: Pro Gallery

Program zájezdu

1. den

V odpoledních hodinách odlet Chartúmu. Váš průvodce Vás bude očekávat na letišti, na přepážce označené nápisem ART2GO Vás uvítá a předá Vám dokumenty a materiály k zájezdu a audiosystémy.

Následně se společně odebereme k odbavení, odevzdáme zavazadla a vydáme se přes bezpečností kontrolu do letadla.

Pyramidy černých faraonů už čekají!

2. den

Na soutoku Bílého a Modrého Nilu.

Po půlnoci přílet do Chartúmu, vyřízení vstupních formalit a transfer do hotelu v centru města. Chartúm, město na soutoku Bílého a Modrého Nilu, krásný pohled na oba velikány z parku Mogran. Národní archeologické muzeum, sousední město Omdurman a hrobka hrdiny u Al-Mahdího, Omdurmanský bazar – největší v zemi a ideální možnost seznámit se blíže s Núbijci a jejich každodenním životem, rozmanité zboží slavného koridoru do Afriky. Večeře se súdánskou hudbou jako zakončení prvního dne v Núbii

3. den

Na sever do pouště.

Největší velbloudí trh v Africe El Molih´s. Tisíce zvířat, které právě přihnaly karavany z pouště, dále směřujících na jatka v Egyptě i na dvory arabských šejků, expediční část trasy – cesta přes Bajúdskou poušť na sever podél Nilu, po cestě zastávka na oběd, krásné scenérie a obří termití kolonie. Odpoledne příjezd do města El Khandaq, jednoho z důležitých historických a obchodních center na březích Nilu a opěrných bodů Mamlúků, hliněná citadelu, která dodnes dominuje městu, a historické centrum, zahrnující řadu otomanských a núbijských domů bohatých kupců.

4. den

Po stopách dávných karavan.

Ranní trh v Dongole a zboží z karavan. Pouštní cesta do Sesibi, kde začíná staletími prošlapaná 40denní karavana do Egypta. Nádherné vyhlídky na Nil v núbijské vesnici Tajab. Příjezd do Sesibi, centra Nové Egyptské říše v Núbii, a chrám boha Achnatona s mohutnými sloupy z 14. stol. př. Kr., dále na sever k třetímu nilskému kataraktu do Solebu, jehož historie se píše minimálně od 18. egyptské dynastie, západ slunce nad monumentálními pozůstatky chrámu slunečního boha Atona, jedním z největších chrámových komplexů v Súdánu.

5. den

Dědictví křesťanské Makúrie.

Posvátná hora Jebel Dosha se skalním chrámem Thutmose III., reliéfy ve skalním masivu a tři periferní skalní kaple. Pyramidové pole Sedeinga. Lodí po Nilu na ostrov Saï, strategický bod mez druhým a třetím nilským kataraktem, centrum za Nové říše, křesťanská komunita za království Makúrie v 5. stol. a následně otomanská pevnost v 16. stol. Zpátky na pevninu do osady Abri, kde nás čekají místní pěvci tradičních núbijských písní. Večer s hudbou a posezením s místními.

6. den

Opět lodí a opět k životodárné tepně Afriky. Přepravíme se na ostrov Difi, který je živoucím núbijským skanzenem, barevné hliněné domečky, řemeslné dílny a tradiční svět, třetí nilský katarakt a neobyčejné představení této božské řeky, Nil se najednou zařezává do širokého pole skal a vytváří stovky peřejí, které dotvářejí skalnaté břehy. Údolí Wadi Jaddi a nejvýznamnější núbijská lokalita skalního umění – přes 1 600 skalních rytin ilustrujících přes 6 000 let staré kořeny núbijské civilizace. Hroši, žirafy, antilopy a lodi na Nilu ožívají v příbězích v pískovci.

7. den

K počátkům civilizace v Núbii.

Archeologická lokalita Tombos s velkou koncentrací stél faraonů a pohřebiště z období Nové říše staré cca 3 500 let. Kerma - hlavníh město stejnojmenné civilizace jednoho z prvních historických center v Núbii, datovaná do období cca 3 000 let př. Kr., nekropole čítající více ja