top of page

Střední Mexiko

kulturní dědictví, poklady architektury a přírodní perly ostrovního císařství – podrobně a komfortně s autobusovými transfery a výlety soukromým autobusem a odborným průvodcem

Japonsko – fenomén vytříbené estetiky, harmonického umění a odvěká touha po dokonalosti. Vychutnejte si Zemi vycházejícího slunce v rámci podrobného programu s důrazem na uměleckou tradici a historický kontext. Kdysi čínské kulturní dítě se během staletí vyvinulo v jednu z nejsvébytnějších a nejkomplexnějších kultur, která dodnes udivuje svým řádem, smyslem pro detail, disciplinovaností a vytříbeností. Císařská a šógunská sídla tradičního Japonska v jedinečných zahradách a bambusových lesích, dřevěné chrámy a zahrady v mlžném oparu s klidně tekoucími potůčky, stejně jako panoramata vulkánů a oceánského pobřeží se staly světovým fenoménem. I moderní Japonsko má co nabídnout nejživější uměleckou scénou Asie, uznávanou moderní architekturou, skvělou kuchyní a neobyčejným životním stylem. Cokoliv Japonci dělají, dělají s jediným cílem – dosáhnout dokonalosti. Japonsko si pro svoji svébytnost a fenomenalitu zaslouží výklad v širokém kulturněhistorickém rámci a doprovod odborníka víc, než jakákoliv jiná země. Pečlivě sestavený program je vyváženou kombinací umění, historie, uměleckých sbírek a zahrad, moderní architektury, přírody, řemesla a životního stylu.

Cestu započneme v hlavním městě a moderním Tokiu s neony komerčních čtvrtí Ginza a Šindžuku, císařským hradem a zahradami Kókjo. Dědictví japonských dějin – to je špičková expozice v Národním muzeu s největšími uměleckými poklady země, čekají nás legendy moderní architektury japonských metabolistů, postmoderny a asijské organické architektury, proslulá gastronomická scéna, dokonalý japonský čaj gyokuró a matčchá, poznáme jemné umění bonsají, zenových zahrad i japonské keramiky. Nevynecháme okouzlující horské císařské šógunů Tokugawa v lesích a kopcích národního parku Nikkó. Nemůžeme minout ikonu celé země – slavný kužel sopky Fudži. Každodenní život starého Japonska nejlépe poznáme v dokonale zachovaných středověkých vesnicích a městečkách. Půvaby Tokijského zálivu pak nejlépe v starobylém sídle v Kamakuře či moderní Jokohamě. Pravým rodinným stříbrem Japonska je Kjóto – po staletí hlavní město císařského Japonska a jeho okolí s ikonickými chrámy, starými uličkami s lahodnými koláčky moči, nejlepším hovězím světa kóbe či s šálkem teplého saké. Dotkneme se posvátného ostrova Mijadžimy a nevynecháme největší hrad Japonska monumentální Himedži, Atomový dům v Hirošimě či „japonské Benátky“ v moderní Ósace.

Vydejte se do země, která se stává návykovou a poznejte ji v širokém kontextu historie i současnosti. Od nejstarších uměleckých památek období Džomón, přes éru prvních buddhistických chrámů, období samurajů až po japonskou moderní kulturu mang a hypermoderních vlaků.

Střední Mexiko: Special Offers

letištní transfery a výlety soukromým autobusem

podrobný program bez každodenního náročného přejíždění

hotely 4* na skvělých místech vždy v samém centru města

polopenze a kompletní vstupné v ceně

Střední Mexiko: Seznam
Střední Mexiko: Pro Gallery

Program zájezdu

1. den

V dopoledních hodinách odlet Tokia. Váš průvodce Vás bude očekávat na letišti, na přepážce označené nápisem ART2GO Vás uvítá a předá Vám dokumenty a materiály k zájezdu a audiosystémy.

Následně se společně odebereme k odbavení, odevzdáme zavazadla a vydáme se přes bezpečností kontrolu do letadla.

Vzhůru do Nihon-koku - Země vycházejícího slunce!

2. den

Po poledni přílet do Tokia. Autobusový transfer z letiště. Autobusem: hlavní tokijský chrám Sensodži v Asakuse, zastávka u hlavního stadionu sumo, prohlídka západního Šindžuku - úchvatný výhled na město z mrakodrapu tokijské radnice, při dobrém počasí i s kulisou nejvyšší hory Japonska Fudži (3776 m). Nejrušnější čtvrť Tokia Šibuja se záplavou neonů vč. mekky mladých Haradžuku.

3. den

Obří trh ranní Cukidži se záplavou ryb a mořských plodů, ostrovní zahrady Hamarikyu, tokijská věž - jeden ze symbolů města, Duhový most a umělý ostrov Daiba. Prohlídka věhlasné tokijské čtvrti Ginza s historickým divadlem Kabukiza, obchodními domy, předními světovými módními salony, bankami a sídly velkých korporací v tokijském downtownu. Historický Gjóen park, připomínající Central Park v New Yorku, špičkové muzeum japonského a asijského umění Nezu.

4. den

Jedinečná moderní budova muzea umění Sumida Hokusai mapující tvorbu jednoho z nejslavnějších umělců země s proslulými tisky Velké vlny u pobřeží Kanagawy, budova musea Tokyo Edo od otce japonských metabolistů Kikutake, vstupní kamenný most Nidžúbaši do císařského paláce. Archeologické a umělecké poklady v Národním muzeu, večer možnost vyhlídky z Tokyo Skytree - nejvyšší stavby Japonska.

5. den

Celodenní výlet soukromým autobusem na sever do horského NP Nikkó. Zastávka u jedné z nejoceňovanějších moderních staveb Japonska - uměleckého muzea v Kadokawě a také ve slavné vesnici bonsaí Omiya, kde se seznámíme s tímto tradičním delikátním uměním. Zbytek dne strávíme v Nikkó - komplexu bohatě zdobených chrámů s mauzoleem šógunů rodu Tokugawa, návštěva letního sídla japonských císařů. Horská příroda s mnoha stezkami a vodopády.

6. den

Celodenní výlet soukromým autobusem: klíčová šintoistická svatyně Meidži - hlavní svatostánek císařské rodiny a dále do skansenu tradičníc japonských středověkých domů Minka v Nihon Minka-en v Kawasaki. Pokračování do Kamakury (zvané Východní Kjóto), kde od konce 12. stol. sídlil první japonský šógunát, druhá nejvyšší bronzová socha Amidy Buddhy v Japonsku a Hasedera - jedenáctihlavá bohyně milosrdenství Kannon (9-ti metrová největší dřevěná socha Japonska), pobřežní pláž Tichého oceánu a legendární historický japonský přístav v Jokohamě.

7. den

Autobusový výlet soukromým autobusem k hoře Fudži do národního parku Fudži – Hakone. 5 jezer u paty hory s ikonickým jezerem Kawaguči, lidová vesnice Saiko Iyashi-no-Sato Nenba a japonský čajový obřad. Horké prameny a nádherný lesní chrám Kitaguchi Hongu Fuji Sengen pod horou. Odpoledne stanice č. 5 ve výšce cca 2300 m. Návrat do Tokia.

8. den

Přejezd šinkansenem do císařského Kjóta – nejkrásnějšího města Japonska s úžasnou kolekcí zahrad, chrámů, pavilonů a paláců, kterému budemě věnovat prakticky celé 3 dny. Světoznámý Zlatý a Stříbrný pavilon, šógunův palác, chrámy a kláštery ve císařské části města: hrad Nidžó a chrám Kodó, šintoistické svatyně Heian a Yasaka, buddhistické chrámy s překrásnými zenovými zahradami Ginkakudži a Nanzendži a večerní vyhlídka z fantastického chrámu Kijomizu-dera.

9. den

Celodenní prohlídka Kjóta - učebnice japonských dějin a umění: stará čtvrť Gion a jižní Higašijama, kde lze spatřit gejšu či učednici majko, neopomeneme ani slavný trh Nišiki, jedinečný chrám Rjóandži futuristická budova Kyoto Station, buddhistický chrám Tódži a slavný chrám Fušimi Inara s tisíci rudých bran tori, nádherná Stezka filozofa. Večerní staré město a jedinečné gastronomické zážitky či dílny tradiční kaligrafie. Možnost návštěvy klasických japonských lázní.

10. den

Západní část Kjóta – císařská vila Kacura, horská svatyně Tenrjúdži a prohlídka nádherného přírodního okolí Kjóta - Arašijama - známé japonské opice v horkých pramenech „Snow Monkeys“ a legendární zelený bambusový les, most Togetsukjo a palírna Suntory Yamazaki, kde se rodí nejlepší japonská whiskey, ceněná po celém světě. Kjóto to je, ale také živé umělecké centrum v čtvrti Gion a gastronomické srdce a nákupní srdce Japonska, kde se na místních trzích dají koupit skvělé suvenýry a lahůdky, slavné japonské nože, vynikající keramika a porcelán, hedvábí, kaligrafie atp.

11. den

Soukromým autobusem do Nary a starobylé Asuky. Nara to je první velké kulturní centrum Japonska a řada starobylých chrámů z 8. stol., největší dřevěný chrám světa s největší bronzovou sochou Buddhy v Japonsku. Udži - kolébka japonského čaje a nádherný chrám Bjódoin. Asuka je především spjata s příchodem buddhismu do země, chrám Asuka-dera považovaný za vůbec nejstarší buddhistický chrám Japonska, nejstarší pagoda země v chrámu Hokki-dži a starobylé pohřební tumuly z předimperiálního období japonských dějin. Autobusem transfer na nádraží a přesun šinkansenem do Hirošimy.

12. den

Hirošima – Mírový park, muzeum atomové bomby a ruiny Průmyslového paláce, jedna z nejcennějších historických zahrad Japonska - Shukkei-en, hirošimský hrad a budova muzea umění od vedoucí osobnosti architektonickéhoh hnutí metabolistů Kisho Kurokawy. Odpoledne trajektem na posvátný ostrov Mijadžima – ikonická námořní svatyně Itsukušima - pavilon Tisíce rohoží, komplex chrámu Daišó-in, lanovkou na vrchol hory Misen s fantastickým výhledem na okolní ostrovy.

13. den

Himedži – největší středověký hrad Japonska vystavěný r. 1333, který v dokonalém stavu přežil všechny válečné konflikty i západní reformy Meidži. Odpoledne příjezd do Ósaky – druhého největšího města Japonska, které je dokonalou fúzí staré éry i blízké budoucnosti. Starobylý ósacký hrad a překrásné zahrady Nišinomaru, fantastický trh Kuromon se záplavou mořských plodů, ale také suvenýrů atp., šintoistická svatyně Namba Yasaka Jinja, večerní čtvrť Dōtonbori zvaná také „ósacké Benátky“ – komerční epicentrum města s výtečnou moderní architekturou, rušnými nákupními centry a mořskými kanály.

14. den

Možnost návštěvy mrakodrapu Umedy Sky se střešní zahradou a fantastickým výhledem na město a okolí či slavného ósackého akvária. Vynikající ósacké museum umění, poslední vyhlášené lahůdky a z nejuvolněnějšího města Japonska se vydáme zpět do Evropy. Transfer na letiště a večer odlet zpět do Prahy

15. den

V ranních hodinách přílet zpět do Prahy.

Střední Mexiko: Časový plán

Termíny a cena zájezdu

24. 9. - 8. 10. 2023          124 600,- Kč

CENA ZAHRNUJE

• letecká přeprava Praha – Tokio - Ósaka - Praha v optimální knihovací třídě vč. tax a odbaveného zavazadla
• 12x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji v hotelu 4* se snídaní
• soukromá přeprava autobusem dle programu

• soukromý autobusový transfer z/na letiště
• místní doprava šinkanseny, ve městech metro, vlak či autobus
• polopenze (oběd nebo večeře dle nastavení programu dne)
• kompletní vstupné dle programu

• trajekt a lanovku na ostrově Mijadžima
• odborný český průvodce
• zapůjčení osobního audiosystému (přijímač, baterie a sluchátka)
• zákonné pojištění CK pro případ úpadku
• pronájem odbavovací přepážky na letišti v Praze a materiály k zájezdu

CENA NEZAHRNUJE

• spropitné pro místního řidiče a personál 6 USD/os./den
• ostatní stravování a nápoje

• cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu

Proč tento zájezd s Art2go?

AdobeStock_71439474.jpeg

Vyladěná kombinace soukromé a hromadné dopravy.

Zkuste Japonsko jinak než od nádraží k nádraží. Uvidíte víc. Nemusíte se každý den tahat se zavazadlem hromadnou dopravou. Raději relaxujte v pohodlném autobuse a nechte se nadchnout poutavým výkladem průvodce.

pexels-pixabay-237371.jpg

Kvalitní hotely 4* na skvělých místech.


Záruka příjemného odpočinku v prostorných pokojích a ne japonských low-costových komůrkách. Lokality v samém centru města zárukou minimálních časových ztrát. Buďte v centru dění i oáze klidu zároveň.

Vynikající japonská polopenze v ceně zájezdu.

Stravování je v Japonsku snad jako všechno velmi odlišné. Užijte si skvělé jídlo namísto dobrodružného překládání jídelního lístku a tradiční bitvy o volný stůl v japonských podnicích.

IMG_4811.JPG