top of page

Střední Japonsko

kulturní dědictví, poklady architektury a přírodní perly ostrovního císařství – podrobně a komfortně s autobusovými transfery a výlety soukromým autobusem a odborným průvodcem

Japonsko – fenomén vytříbené estetiky, harmonického umění a odvěká touha po dokonalosti. Vychutnejte si Zemi vycházejícího slunce v rámci podrobného programu s důrazem na uměleckou tradici a historický kontext. Kdysi čínské kulturní dítě se během staletí vyvinulo v jednu z nejsvébytnějších a nejkomplexnějších kultur, která dodnes udivuje svým řádem, smyslem pro detail, disciplinovaností a vytříbeností. Císařská a šógunská sídla tradičního Japonska v jedinečných zahradách a bambusových lesích, dřevěné chrámy a zahrady v mlžném oparu s klidně tekoucími potůčky, stejně jako panoramata vulkánů a oceánského pobřeží se staly světovým fenoménem. I moderní Japonsko má co nabídnout nejživější uměleckou scénou Asie, uznávanou moderní architekturou, skvělou kuchyní a neobyčejným životním stylem. Cokoliv Japonci dělají, dělají s jediným cílem – dosáhnout dokonalosti. Japonsko si pro svoji svébytnost a fenomenalitu zaslouží výklad v širokém kulturněhistorickém rámci a doprovod odborníka víc, než jakákoliv jiná země. Pečlivě sestavený program je vyváženou kombinací umění, historie, uměleckých sbírek a zahrad, moderní architektury, přírody, řemesla a životního stylu.

Cestu započneme v hlavním městě a moderním Tokiu s neony komerčních čtvrtí Ginza a Šindžuku, císařským hradem a zahradami Kókjo. Dědictví japonských dějin – to je špičková expozice v Národním muzeu s největšími uměleckými poklady země, čekají nás legendy moderní architektury japonských metabolistů, postmoderny a asijské organické architektury, proslulá gastronomická scéna, dokonalý japonský čaj gyokuró a matčchá, poznáme jemné umění bonsají, zenových zahrad i japonské keramiky. Nevynecháme okouzlující horské císařské šógunů Tokugawa v lesích a kopcích národního parku Nikkó. Nemůžeme minout ikonu celé země – slavný kužel sopky Fudži. Každodenní život starého Japonska nejlépe poznáme v dokonale zachovaných středověkých vesnicích a městečkách. Půvaby Tokijského zálivu pak nejlépe v starobylém sídle v Kamakuře či moderní Jokohamě. Pravým rodinným stříbrem Japonska je Kjóto – po staletí hlavní město císařského Japonska a jeho okolí s ikonickými chrámy, starými uličkami s lahodnými koláčky moči, nejlepším hovězím světa kóbe či s šálkem teplého saké. Dotkneme se posvátného ostrova Mijadžimy a nevynecháme největší hrad Japonska monumentální Himedži, Atomový dům v Hirošimě či „japonské Benátky“ v moderní Ósace.

Vydejte se do země, která se stává návykovou a poznejte ji v širokém kontextu historie i současnosti. Od nejstarších uměleckých památek období Džomón, přes éru prvních buddhistických chrámů, období samurajů až po japonskou moderní kulturu mang a hypermoderních vlaků.

Japonsko podzim: Special Offers

letištní transfery a výlety soukromým autobusem

podrobný program bez každodenního náročného přejíždění

hotely 4* na skvělých místech vždy v samém centru města

polopenze a kompletní vstupné v ceně

Japonsko podzim: Seznam
Japonsko podzim: Pro Gallery

Program zájezdu

1. den

V dopoledních hodinách odlet Tokia. Váš průvodce Vás bude očekávat na letišti, na přepážce označené nápisem ART2GO Vás uvítá a předá Vám dokumenty a materiály k zájezdu a audiosystémy.

Následně se společně odebereme k odbavení, odevzdáme zavazadla a vydáme se přes bezpečností kontrolu do letadla.

Vzhůru do Nihon-koku - Země vycházejícího slunce!

2. den

Po poledni přílet do Tokia. Autobusový transfer z letiště. Autobusem: hlavní tokijský chrám Sensodži v Asakuse, zastávka u hlavního stadionu sumo, prohlídka západního Šindžuku - úchvatný výhled na město z mrakodrapu tokijské radnice, při dobrém počasí i s kulisou nejvyšší hory Japonska Fudži (3776 m). Nejrušnější čtvrť Tokia Šibuja se záplavou neonů vč. mekky mladých Haradžuku.

3. den

Obří trh ranní Cukidži se záplavou ryb a mořských plodů, ostrovní zahrady Hamarikyu, tokijská věž - jeden ze symbolů města, Duhový most a umělý ostrov Daiba. Prohlídka věhlasné tokijské čtvrti Ginza s historickým divadlem Kabukiza, obchodními domy, předními světovými módními salony, bankami a sídly velkých korporací v tokijském downtownu. Historický Gjóen park, připomínající Central Park v New Yorku, špičkové muzeum japonského a asijského umění Nezu.

4. den

Jedinečná moderní budova muzea umění Sumida Hokusai mapující tvorbu jednoho z nejslavnějších umělců země s proslulými tisky Velké vlny u pobřeží Kanagawy, budova musea Tokyo Edo od otce japonských metabolistů Kikutake, vstupní kamenný most Nidžúbaši do císařského paláce. Archeologické a umělecké poklady v Národním muzeu, večer možnost vyhlídky z Tokyo Skytree - nejvyšší stavby Japonska.

5. den

Celodenní výlet soukromým autobusem na sever do horského NP Nikkó. Zastávka u jedné z nejoceňovanějších moderních staveb Japonska - uměleckého muzea v Kadokawě a také ve slavné vesnici bonsaí Omiya, kde se seznámíme s tímto tradičním delikátním uměním. Zbytek dne strávíme v Nikkó - komplexu bohatě zdobených chrámů s mauzoleem šógunů rodu Tokugawa, návštěva letního sídla japonských císařů. Horská příroda s mnoha stezkami a vodopády.

6. den

Celodenní výlet soukromým autobusem: klíčová šintoistická svatyně Meidži - hlavní svatostánek císařské rodiny a dále do skansenu tradičníc japonských středověkých domů Minka v Nihon Minka-en v Kawasaki. Pokračování do Kamakury (zvané Východní Kjóto), kde od konce 12. stol. sídlil první japonský šógunát, druhá nejvyšší bronzová socha Amidy Buddhy v Japonsku a Hasedera - jedenáctihlavá bohyně milosrdenství Kannon (9-ti metrová největší dřevěná socha Japonska), pobřežní pláž Tichého oceánu a legendární historický japonský přístav v Jokohamě.

7. den

Autobusový výlet soukromým autobusem k hoře Fudži do národního parku Fudži – Hakone. 5 jezer u paty hory s ikonickým jezerem Kawaguči, lidová vesnice Saiko Iyashi-no-Sato Nenba a japonský čajový obřad. Horké prameny a nádherný lesní chrám Kitaguchi Hongu Fuji Sengen pod horou. Odpoledne stanice č. 5 ve výšce cca 2300 m. Návrat do Tokia.