top of page

Střední Japonsko

kulturní dědictví, poklady architektury a přírodní perly ostrovního císařství – podrobně a komfortně s autobusovými transfery a výlety soukromým autobusem a odborným průvodcem

Japonsko – fenomén vytříbené estetiky, harmonického umění a odvěká touha po dokonalosti. Vychutnejte si Zemi vycházejícího slunce v rámci podrobného programu s důrazem na uměleckou tradici a historický kontext. Kdysi čínské kulturní dítě se během staletí vyvinulo v jednu z nejsvébytnějších a nejkomplexnějších kultur, která dodnes udivuje svým řádem, smyslem pro detail, disciplinovaností a vytříbeností. Císařská a šógunská sídla tradičního Japonska v jedinečných zahradách a bambusových lesích, dřevěné chrámy a zahrady v mlžném oparu s klidně tekoucími potůčky, stejně jako panoramata vulkánů a oceánského pobřeží se staly světovým fenoménem. I moderní Japonsko má co nabídnout nejživější uměleckou scénou Asie, uznávanou moderní architekturou, skvělou kuchyní a neobyčejným životním stylem. Cokoliv Japonci dělají, dělají s jediným cílem – dosáhnout dokonalosti. Japonsko si pro svoji svébytnost a fenomenalitu zaslouží výklad v širokém kulturněhistorickém rámci a doprovod odborníka víc, než jakákoliv jiná země. Pečlivě sestavený program je vyváženou kombinací umění, historie, uměleckých sbírek a zahrad, moderní architektury, přírody, řemesla a životního stylu.

Cestu započneme v hlavním městě a moderním Tokiu s neony komerčních čtvrtí Ginza a Šindžuku, císařským hradem a zahradami Kókjo. Dědictví japonských dějin – to je špičková expozice v Národním muzeu s největšími uměleckými poklady země, čekají nás legendy moderní architektury japonských metabolistů, postmoderny a asijské organické architektury, proslulá gastronomická scéna, dokonalý japonský čaj gyokuró a matčchá, poznáme jemné umění bonsají, zenových zahrad i japonské keramiky. Nevynecháme okouzlující horské císařské šógunů Tokugawa v lesích a kopcích národního parku Nikkó. Nemůžeme minout ikonu celé země – slavný kužel sopky Fudži. Každodenní život starého Japonska nejlépe poznáme v dokonale zachovaných středověkých vesnicích a městečkách. Půvaby Tokijského zálivu pak nejlépe v starobylém sídle v Kamakuře či moderní Jokohamě. Pravým rodinným stříbrem Japonska je Kjóto – po staletí hlavní město císařského Japonska a jeho okolí s ikonickými chrámy, starými uličkami s lahodnými koláčky moči, nejlepším hovězím světa kóbe či s šálkem teplého saké. Dotkneme se posvátného ostrova Mijadžimy a nevynecháme největší hrad Japonska monumentální Himedži, Atomový dům v Hirošimě či „japonské Benátky“ v moderní Ósace.

Vydejte se do země, která se stává návykovou a poznejte ji v širokém kontextu historie i současnosti. Od nejstarších uměleckých památek období Džomón, přes éru prvních buddhistických chrámů, období samurajů až po japonskou moderní kulturu mang a hypermoderních vlaků.

letištní transfery a výlety soukromým autobusem

podrobný program bez každodenního náročného přejíždění

hotely 4* na skvělých místech vždy v samém centru města

polopenze a kompletní vstupné v ceně

Program zájezdu

1. den

V dopoledních hodinách odlet Tokia. Váš průvodce Vás bude očekávat na letišti, na přepážce označené nápisem ART2GO Vás uvítá a předá Vám dokumenty a materiály k zájezdu a audiosystémy.

Následně se společně odebereme k odbavení, odevzdáme zavazadla a vydáme se přes bezpečností kontrolu do letadla.

Vzhůru do Nihon-koku - Země vycházejícího slunce!

2. den

Po poledni přílet do Tokia. Autobusový transfer z letiště. Autobusem: hlavní tokijský chrám Sensodži v Asakuse, zastávka u hlavního stadionu sumo, prohlídka západního Šindžuku - úchvatný výhled na město z mrakodrapu tokijské radnice, při dobrém počasí i s kulisou nejvyšší hory Japonska Fudži (3776 m). Nejrušnější čtvrť Tokia Šibuja se záplavou neonů vč. mekky mladých Haradžuku.

3. den

Obří trh ranní Cukidži se záplavou ryb a mořských plodů, ostrovní zahrady Hamarikyu, tokijská věž - jeden ze symbolů města, Duhový most a umělý ostrov Daiba. Prohlídka věhlasné tokijské čtvrti Ginza s historickým divadlem Kabukiza, obchodními domy, předními světovými módními salony, bankami a sídly velkých korporací v tokijském downtownu. Historický Gjóen park, připomínající Central Park v New Yorku, špičkové muzeum japonského a asijského umění Nezu.

4. den

Jedinečná moderní budova muzea umění Sumida Hokusai mapující tvorbu jednoho z nejslavnějších umělců země s proslulými tisky Velké vlny u pobřeží Kanagawy, budova musea Tokyo Edo od otce japonských metabolistů Kikutake, vstupní kamenný most Nidžúbaši do císařského paláce. Archeologické a umělecké poklady v Národním muzeu, večer možnost vyhlídky z Tokyo Skytree - nejvyšší stavby Japonska.

5. den

Celodenní výlet soukromým autobusem na sever do horského NP Nikkó. Zastávka u jedné z nejoceňovanějších moderních staveb Japonska - uměleckého muzea v Kadokawě a také ve slavné vesnici bonsaí Omiya, kde se seznámíme s tímto tradičním delikátním uměním. Zbytek dne strávíme v Nikkó - komplexu bohatě zdobených chrámů s mauzoleem šógunů rodu Tokugawa, návštěva letního sídla japonských císařů. Horská příroda s mnoha stezkami a vodopády.

6. den

Celodenní výlet soukromým autobusem: klíčová šintoistická svatyně Meidži - hlavní svatostánek císařské rodiny a dále do skansenu tradičníc japonských středověkých domů Minka v Nihon Minka-en v Kawasaki. Pokračování do Kamakury (zvané Východní Kjóto), kde od konce 12. stol. sídlil první japonský šógunát, druhá nejvyšší bronzová socha Amidy Buddhy v Japonsku a Hasedera - jedenáctihlavá bohyně milosrdenství Kannon (9-ti metrová největší dřevěná socha Japonska), pobřežní pláž Tichého oceánu a legendární historický japonský přístav v Jokohamě.

7. den

Autobusový výlet soukromým autobusem k hoře Fudži do národního parku Fudži – Hakone. 5 jezer u paty hory s ikonickým jezerem Kawaguči, lidová vesnice Saiko Iyashi-no-Sato Nenba a japonský čajový obřad. Horké prameny a nádherný lesní chrám Kitaguchi Hongu Fuji Sengen pod horou. Odpoledne stanice č. 5 ve výšce cca 2300 m. Návrat do Tokia.

8. den

Přejezd šinkansenem do císařského Kjóta – nejkrásnějšího města Japonska s úžasnou kolekcí zahrad, chrámů, pavilonů a paláců, kterému budemě věnovat prakticky celé 3 dny. Světoznámý Zlatý a Stříbrný pavilon, šógunův palác, chrámy a kláštery ve císařské části města: hrad Nidžó a chrám Kodó, šintoistické svatyně Heian a Yasaka, buddhistické chrámy s překrásnými zenovými zahradami Ginkakudži a Nanzendži a večerní vyhlídka z fantastického chrámu Kijomizu-dera.

9. den

Celodenní prohlídka Kjóta - učebnice japonských dějin a umění: stará čtvrť Gion a jižní Higašijama, kde lze spatřit gejšu či učednici majko, neopomeneme ani slavný trh Nišiki, jedinečný chrám Rjóandži futuristická budova Kyoto Station, buddhistický chrám Tódži a slavný chrám Fušimi Inara s tisíci rudých bran tori, nádherná Stezka filozofa. Večerní staré město a jedinečné gastronomické zážitky či dílny tradiční kaligrafie. Možnost návštěvy klasických japonských lázní.

10. den

Západní část Kjóta – císařská vila Kacura, horská svatyně Tenrjúdži a prohlídka nádherného přírodního okolí Kjóta - Arašijama - známé japonské opice v horkých pramenech „Snow Monkeys“ a legendární zelený bambusový les, most Togetsukjo a palírna Suntory Yamazaki, kde se rodí nejlepší japonská whiskey, ceněná po celém světě. Kjóto to je, ale také živé umělecké centrum v čtvrti Gion a gastronomické srdce a nákupní srdce Japonska, kde se na místních trzích dají koupit skvělé suvenýry a lahůdky, slavné japonské nože, vynikající keramika a porcelán, hedvábí, kaligrafie atp.

11. den

Soukromým autobusem do Nary a starobylé Asuky. Nara to je první velké kulturní centrum Japonska a řada starobylých chrámů z 8. stol., největší dřevěný chrám světa s největší bronzovou sochou Buddhy v Japonsku. Udži - kolébka japonského čaje a nádherný chrám Bjódoin. Asuka je především spjata s příchodem buddhismu do země, chrám Asuka-dera považovaný za vůbec nejstarší buddhistický chrám Japonska, nejstarší pagoda země v chrámu Hokki-dži a starobylé pohřební tumuly z předimperiálního období japonských dějin. Autobusem transfer na nádraží a přesun šinkansenem do Hirošimy.

12. den

Hirošima – Mírový park, muzeum atomové bomby a ruiny Průmyslového paláce, jedna z nejcennějších historických zahrad Japonska - Shukkei-en, hirošimský hrad a budova muzea umění od vedoucí osobnosti architektonickéhoh hnutí metabolistů Kisho Kurokawy. Odpoledne trajektem na posvátný ostrov Mijadžima – ikonická námořní svatyně Itsukušima - pavilon Tisíce rohoží, komplex chrámu Daišó-in, lanovkou na vrchol hory Misen s fantastickým výhledem na okolní ostrovy.

13. den

Himedži – největší středověký hrad Japonska vystavěný r. 1333, který v dokonalém stavu přežil všechny válečné konflikty i západní reformy Meidži. Odpoledne příjezd do Ósaky – druhého největšího města Japonska, které je dokonalou fúzí staré éry i blízké budoucnosti. Starobylý ósacký hrad a překrásné zahrady Nišinomaru, fantastický trh Kuromon se záplavou mořských plodů, ale také suvenýrů atp., šintoistická svatyně Namba Yasaka Jinja, večerní čtvrť Dōtonbori zvaná také „ósacké Benátky“ – komerční epicentrum města s výtečnou moderní architekturou, rušnými nákupními centry a mořskými kanály.

14. den

Možnost návštěvy mrakodrapu Umedy Sky se střešní zahradou a fantastickým výhledem na město a okolí či slavného ósackého akvária. Vynikající ósacké museum umění, poslední vyhlášené lahůdky a z nejuvolněnějšího města Japonska se vydáme zpět do Evropy. Transfer na letiště a večer odlet zpět do Prahy

15. den

V ranních hodinách přílet zpět do Prahy.

Proč tento zájezd s Art2go?

AdobeStock_71439474.jpeg

Vyladěná kombinace soukromé a hromadné dopravy.

Zkuste Japonsko jinak než od nádraží k nádraží. Uvidíte víc. Nemusíte se každý den tahat se zavazadlem hromadnou dopravou. Raději relaxujte v pohodlném autobuse a nechte se nadchnout poutavým výkladem průvodce.

pexels-pixabay-237371.jpg

Kvalitní hotely 4* na skvělých místech.


Záruka příjemného odpočinku v prostorných pokojích a ne japonských low-costových komůrkách. Lokality v samém centru města zárukou minimálních časových ztrát. Buďte v centru dění i oáze klidu zároveň.

Vynikající japonská polopenze v ceně zájezdu.

Stravování je v Japonsku snad jako všechno velmi odlišné. Užijte si skvělé jídlo namísto dobrodružného překládání jídelního lístku a tradiční bitvy o volný stůl v japonských podnicích.

IMG_4811.JPG

Odborný průvodce, vstupy v ceně a osobní audiosystémy

Starosti se vstupy nechte na nás a plně se raději ponořte do úžasné japonské kultury s výkladem odborného průvodce, který řadu let v Japonsku žil. Pohyb po městě vám výrazně zpříjemní naše audiosystémy. Slyšíte průvodce a jeho pokyny ať jste kdekoliv.

Japanese Lanterns

Termíny a cena zájezdu

24. 9. - 8. 10. 2023          124 600,- Kč

CENA ZAHRNUJE

• letecká přeprava Praha – Tokio - Ósaka - Praha v optimální knihovací třídě vč. tax a odbaveného zavazadla
• 12x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji v hotelu 4* se snídaní
• soukromá přeprava autobusem dle programu

• soukromý autobusový transfer z/na letiště
• místní doprava šinkanseny, ve městech metro, vlak či autobus
• polopenze (oběd nebo večeře dle nastavení programu dne)
• kompletní vstupné dle programu

• trajekt a lanovku na ostrově Mijadžima
• odborný český průvodce
• zapůjčení osobního audiosystému (přijímač, baterie a sluchátka)
• zákonné pojištění CK pro případ úpadku
• pronájem odbavovací přepážky na letišti v Praze a materiály k zájezdu

CENA NEZAHRNUJE

• spropitné pro místního řidiče a personál 6 USD/os./den
• ostatní stravování a nápoje

• cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu

maximálně 18 osob ve skupině

komfort v hotelu 4* a privátní autobus na výlety i transfery

fyzicky nenáročný zájezd

VÍZA

Pro vstup do Japonska postačuje platný pas a vyplnění příjezdového formuláře.

POJIŠTĚNÍ

Rádi Vám zajistíme cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu u smluvní pojišťovny Union.

OČKOVÁNÍ

Japonské úřady vyžadují buď očkování proti covidu19 anebo předložení negativního PCR testu.

BEZPEČNOST

Japonsko je symbolem disciplinovanosti, bezpečnosti, dokonalé organizace. Průvodce vám bude vždy nablízku. Pohyb ve městech výrazně zpříjemňuje použití audiosystémů.

NÁROČNOST

Díky využívání soukromé autobusové dopravy a zajištění komfortních transferů z letiště téměř odpadá nutnost

ZAMĚŘENÍ

Japonsko je jednoduše návykové. Nesmírně komplexní kultura, architektura, neobyčejný životní styl, výtvarné umění, design i gastronomie.

bottom of page