top of page

Jižní Korea - od starověkých hrobek k vizi budoucnosti

neznámý starověk Dálného východu, Tři království Koreje, fenomén Sansa - horské kláštery Koreje, zlatý věk korejské středověké říše Čoson, malebné pohoří Seoraksan, vulkanický ostrov Čedžu, historické spojnice, pulzující města, současná architektonická tvorba a gastronomické opojení v období rozkvetlého jara

Korea je zvláštní svět a jedinečný historický osud. Příběh národa, který se po většinu svých dějin nacházel ve stínu svého mocného kulturního předka Číny a později expanzívního Japonského císařství. Příběh národa rozděleného podél 37. rovnoběžky nesmyslnou válkou, příběh chudoby, která se proměnila v bohatství a mimořádnou technologickou vyspělost a především příběh kulturních a civilizačních mostů, toku myšlenek a transferů. Je to příběh ošklivého káčátka ze kterého se stávají, obrazně řečeno, půvabní krasavci korejských popových skupin. Strhující osud 3 000 let hledání a vytváření sebevědomé vlastní identity.

Korejský poloostrov označovaný také jako Korejský kulturní most sehrával zásadní roli při šíření civilizačních výdobytků, společenských norem a nábožensko-filosofických systémů z kolébek buddhistického učení v Nepálu, Gandháře a Indii přes politicky a technologicky zdatnou Čínu až na daleké japonské ostrovy.

Vždyť Korejcům jsme vděčni za zachování nejstarších komplexních buddhistických textů, za rozšíření gandhárského buddhistického umění a především za transfer buddhismu do samotného Japonska.

Korea se může pochlubit největší koncentrací megalitických památek v celé Asii (přes 40 000 objektů!) a bohatými dějinami starověku v době dávného království Kočoson, nám prakticky neznámými. Již v raném středověku se země vymanila z čínské kulturní dominace a vydává se vlastní cestou, která je dokonalým amalgámem starších čínských konfuciánských vlivů a vzestupu korejských elit, který vrcholí ve zlatému věku korejské kultury - období Tří království. Silla, Pekče a Kogurjo se stávají rodištěm autonomní korejské identity, korejští vzdělanci postupně kodifikují korejské písmo, vniká svébytný styl architektury, sochařská a malířská díla a zruční řemeslníci vytvářejí slavné seladonové glazury mimořádně ceněné po celé Asii. 

Krom klenotů tradiční korejské architektury, uměleckého řemesla, náboženského umění a kaligrafie nás ovšem nenechává chladnou ani epocha moderní. Pozdní éra říše Čoson a krátké Korejské císařství, snaha o koloniální podmanění Koreje a především pak konstituce moderního korejského národa ve 20. století. 

Vydáme se po stopách Korejské války a mocenského soupeření, abychom nakonec vzdali hold neobyčejným ekonomickým úspěchům tzv. Korejského tygra a objevili nejskvělejší scénu moderní architektury v Asii.

Dnešní Korea by nebyla Koreou bez gastronomických požitků, které se staly světovým pojmem, stejně jako hvězdy korejské pop scény a okouzlující lesy a vrcholky pohoří Soraksan.

Tedy vzhůru do nepoznaného klenotu východní Asie, vzhůru směrem ke Korejskému mostu v komfortním balení s odborným průvodcem.

nejžádanější rozkvetlý jarní termín a vulkanický ostrov Čedžu

max 18 účastníků a osobní audiosystémy

ubytování 3*- 4*
polopenze a kompletní vstupné v ceně

specialista na umění a dějiny Dálného východu

Program zájezdu

1. den

Odlet v ranních hodinách z Prahy.

Váš průvodce Vás bude očekávat na letišti, na přepážce označené nápisem ART2GO Vás uvítá a předá Vám dokumenty a materiály k zájezdu a audiosystémy.

Následně se společně odebereme k odbavení, odevzdáme zavazadla a vydáme se přes bezpečností kontrolu do letadla.

Korea už Vás očekává!

2. den

V dopoledních hodinách přílet do Soulu, 

Pevnost Hwasong (Unesco), jako opora království a největší dílo korejské pevnostní architektury. Vodní brány, věže a hradby přes 8 km! Královský palác v Hwasongu. Pevnostní štít vysoko nad Soulem - královská citadela Namhansanseong (Unesco), považovaná za jeden z korejských národních symbolů, součástí záložní město pro obyvatele Soulu, nejstarší části již ze 7. století, příjemná procházka s vyhlídkami na aglomeraci hlavního města Koreje, buddhistické poustevny a věnec hor obepínající Soul. 

Večer možnost vyzkoušet některý ze skvělých gastronomických trhů v Soulu.

3. den

Památky a vzpomínky na království Čoson. 5 královských paláců v Soulu a klíčové chrámy. Čchangdokkung - palác nejvyšší ctnosti jako vrchol tradiční korejské architektury a krajinářské tvorby. Zádušní chrám dynastie Čoson a překrásný park Čongmjo, nejstarší královský palác Kjonbokun vystavěný podle vzoru Zakázaného města v Pekingu a Národní palácové muzeum. Unhyeogung jako neznámá perla palácové architektury, která se vyhnula všem válkám a požárům, největší buddhistický chrám města Džogyesa a půvabná stará část Soulu Hanok s dřevěnými domečky a krásnými výhledy na město. Večerní náplavka Cheonggyecheon - světově oceňovaná špička moderní architektury.

4. den

Do srdce historického regionu království Pekče (Unesco). Město Kongdžu - bývalké hlavní město raně středověké Koreje v 5. a 6. století. Mauzoleum krále Muryeonga a špičková expozice v národním muzeum v Kongdžu (především zlatá pohřební výbava, slavné diadémy a královské koruny, nejstarší korejské sochy mýtických tvorů seoksu atp.). Mocná hradba horské pevnosti Gongsanseong. Horský klášter Bopdžusa, který působí jako lék na mysl, nejstarší dřevěná pagoda v Koreji a hlavní centrum zenového řádu Džogé. Kamenný skvost pagoda Mireuksa (geniální příklad tzv. primitivního korejského stylu z r. 639). Přejezd do Čondžu (Jeonju).

5. den

Čondžu to je půvab korejského středověkého městečka s řadou ateliérů, dílen a obchůdků, centrum korejské výroby hedvábí a rodiště korejského národního jídla pibimbap. Oblast Jižní Čola - klíčové megalitické naleziště, největší svého druhu na světě a klíčové místo starověkých dálněvýchodních kontaktů. Oblast dolmenů Gočchang (přes 40 000 pravěkých staveb), jedinečný klášter Undžusa, ukrytý v hlubokém údolí a střežící největší kolekci kamenných staveb staré Koreje - 91 kamenných soch a 21 kamenných pagod a kamenné reliéfy ve skalách nad klášterem, založeným již v raném středověku. Přejezd do Kwangdžu.

6. den

Srdce horských klášterů Sansa a korejské vzdělanosti. Středověká opevněná vesnice Naganeupseong vystřižená jak z jiného světa, příprava kimči v přímém přenosu, lidová řemesla a pitoreskní obydlí s rákosovou střechou. Odpoledne nejslavnější korejský horský klášter Heinsa (Unesco), považovaný za národní poklad, který uchovává kompletní buddhistický kánon vytištěný mnoho let před evropským vynálezem knihtisku. Pozdně středověká královská konfuciánská akademie Seowon (Unesco), založená r. 1418 a vychovávající celé generace seonbi - literátů-vzdělanců. Přejezd do  lázeňského centra Daegu (Tegu)

7. den

Do srdce království Silla. Hlavní město středověké říše Silla a historická oblast Kjongdžu - Zlaté město. Toto období korejských dějin bylo poznamenáno velkým rozkvětem buddhismu a je považováno za zlatou kulturní éru. Vynikající expozice v národním muzeu v Kjongdžu, komplex královských hrobek a tumulů, unikátní astronomická observatoř Čomsongdae ze 7. století, palác Donggung jako hlavní rezidence sillských panovníků, pevnost Wolsong a jedinečná historická klanová vesnice Yangdong s úhlednými zahrádkami a středověkými rodinnými rezidencemi. 

8. den

Velkolepé kláštery období Sílla a vrchol buddhistického umění. Klášter Pulguksa vybudovaný na kamenných terasách a 7 národních pokladů v jeho zdech (pagody Tabotchap a Sokkatchap, tři kamenné mosty symbolisující přechod do duchovního, Buddhova světa, a dvě pozlacené bronzové sochy z 8. století), nedaleká jeskynní poustevna Sokkuram s jedinečnou kolekcí kamenných plastik (Unesco). Chrám a kamenná pagoda Bunhwangsa, založený r. 634 a jeden ze 4 hlavních královských chrámu v období Silla.

Přejezd do Pusanu (Busan).

9. den

Vize budoucnosti a slasti života. Pusan je především světským a komerčním centrem, rodištěm korejského popu a nejzajímavější gastronomickou scénou Koreje. Procházka mezi mrakodrapy Marina City a po slavné pláži Haeundae. Trh Džagalči s rybami a dary moře, umělecká kolonie Gamcheon s mnoha ateliéry a současnou malířskou tvorbou, moderní budova námořního muzea, národní muzeum s archeologickými poklady království Silla, námořní chrám Haedong Yonggungsa na rozeklaných skaliscích, který vystupuje přímo do oceánu, noční komerční centrum a zátoka 101, supermoderní Cinema Center. Večer dokonalé korejské bbq.

10. den

Čedžu - "korejská Havaj" 

Slavný vulkanický ostrov, který je přírodním i kulturním fenoménem  (Unesco) a z jehož středu vyčnívá nejvyšší hora Jižní Koreje - sopka Halla-san. Unikátní vulkanická jeskyně Manjanggul (největší svého druhu na světě), park kamenných soch s explozí historických i moderních verzí slavných hareubangů – ochranných skřítků. Vulkán a útesy Seongsan Ilchulbong s proslulými ženskými potápěčkami - lovkyněmi haenyeo. Nocleh v hlavním městě Čedžu.

11. den

Hlavní město Čedžu s gastronomickými lákadly (světově proslulé mandarinky, rybí lahůdky na hlavním trhu), chrám Jakčeonsa – jeden z největších v Koreji vůbec, vyhlídky na nejvyšší korejskou horu sopku Halla-san, vulkanické pláže a vodopády Gwakji a Geumneung, čedičové útesy Jusangjeollidae a pobřežní kaňon Yongmeori se sítí chodeb . Proslulé korejské čajové zahrady Seogwang s možností okusit skvělý čaj a skvělou organickou moderní architekturu. Nocleh v Čedžu.

12. den

Ráno odlet zpět do Soulu a prohlídka vynikajících moderních staveb (světová ocenění moderní architektury), především Leeum museum (kdo by neznal slavné dílo moderního umění „banán, přilepený páskou ke zdi“), areál Ehwa university, muzeum a památník Korejské války, špičkové Národní korejské muzeum (komentovaná prohlídka s odborníkem, s námi se v muzeích neztratíte), centrum proslulé korejské kosmetiky Amorepacific (možnost výhodných nákupů), starobylý trh Namdaemun (záplava korejského ženšenu, tradičních lahůdek i oblečení), projekt Seoullo 7017 podle vzoru High Line v New Yorku,

13. den

Volný den v Soulu, možnost příjemného odpočinku či nákupů.

Fakultativně výlet autobusem do nejkrásnějšího korejského pohoří Seoraksan, zvané tak Hřbet kamenného draka, několik chrámů u paty hor, výjezd lanovkou na vrcholky s panoramatickým výhledem. Na cestě zpět do Soulu návštěva nejkrásnější korejské zahrady Ranního klidu.

14. den

Poslední den v Koreji strávíme stylově – projdeme se podél mohutných hradeb města k nejkrásnější bráně Heungjinmun, uvidíme supermoderní centrum DDP od Zahy Hadid a přesuneme se do stylové čtvrti Gangnam, proslavené luxusními butiky, které jsou zároveň mistrovskými díly moderní architektury, zastavíme se v chrámu Bongeunsa, který se stal jedním ze symbolů města, olympijského areálu a nejvyšší korejské stavby Lotte tower. Nemineme supermoderní centrum COEX. Večer transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

15. den

Přílet do Prahy v ranních hodinách.

Proč tento zájezd s Art2go?

pexels-jamie-diaz-2133243 (2).jpg

Nejlepší program v Koreji a skupina max 18 účastníků

Program sestavený odborníky na základě mnohaletých zkušeností s cestami do Koreje, který nemá na českém trhu obdoby.

AdobeStock_187581541 - kopie.jpeg

Čedžu - přírodní zázrak

Korea bez ostrova Čedžu nedává smysl. Rozřeďte porci historie, klášterů a architektury v jedné z nejpozoruhodnějších světových přírodních lokalit a pozorujte slavné ženské potápěčky v akci!

Pouze soukromá doprava po celou dobu zájezdu

Jezdíme výhradně soukromou dopravou se zkušenými řidiči. Na kvalitním managementu času závisí Vaše zážitky. Ukážeme Vám víc.

AdobeStock_553281185.jpeg

Nechte se hýčkat výtečnou korejskou gastronomií v ceně zájezdu

Polopenze v ceně s důrazem na proslulou korejskou kuchyni.

AdobeStock_264381059.jpeg

Termíny a cena zájezdu

17. 4. - 1. 5. 2024          89 300,- Kč

CENA ZAHRNUJE

• zpáteční letecká přeprava Praha – Soul v optimální knihovací třídě vč. tax a 2ks odbaveného zavazadla
• 12x ubytování v hotelích 3* - 4* v dvoulůžkovém pokoji se snídaní
• soukromá autobusová přeprava dle programu (dvojsedadlo pro každého účastníka)

• 2x místní letecká přeprava: Pusan - Čedžu, Čedžu - Soul
• transfery na letiště v Soulu a Čedžu
• polopenze s důrazem na vynikající korejskou kuchyni (krom 13. dne - fakultativní výlet do pohoří Seoraksan)
• kompletní vstupné dle programu
• odborný český průvodce
• místní licencovaný anglicky hovořící průvodce jako doprovod
• zapůjčení osobního audiosystému (přijímač, baterie a sluchátka)
• zákonné pojištění CK pro případ úpadku
• pronájem odbavovací přepážky na letišti v Praze a materiály k zájezdu

CENA NEZAHRNUJE

• spropitné pro místní řidiče, průvodce a personál 6 USD/os./den
• ostatní stravování a nápoje

• cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu 2100,- Kč (3 600,- Kč pro osoby nad 70 let)

• fakultativní výlet do pohoří Seoraksan v ceně 2 800,- Kč (bez vstupného a lanovky)

• jednolůžkový pokoj v ceně 14 600,- Kč

maximálně 18 osob ve skupině

komfort 3* - 4*

fyzicky nenáročný zájezd

VÍZA

Do Korejské republiky postačuje pro vstup platný pas.

POJIŠTĚNÍ

Rádi Vám zajistíme cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu u smluvní pojišťovny Union.

OČKOVÁNÍ

Do Koreje není třeba žádné očkování vč. očkování proti Covid19.

BEZPEČNOST

Korejská republika je synonymem bezpečnosti, kultivovanosti a dokonale fungující organizace.

NÁROČNOST

Zájezd se koná v příjemných klimatických podmínkách, podobných ČR, bez větších přesunů a s důrazem na komfort a pohodlí. Je vhodný pro všechny věkové kategorie.

ZAMĚŘENÍ

Pro milovníky historie a umění, s důrazem na moderní architekturu a urbanismus, pro milovníky skvělého jídla a kultivované asijské kultury.

Ptejte se!

1 / Není Korea nezajímavá? Raději za ty peníze Japonsko.

Jeden z nejčastější dotazů. Snad vychází ze skutečnosti, že nás tzv. Korejská vlna minula obloukem a z toho, že o Koreji toho v České Republice víme opravdu málo. Korea není "malé Japonsko" nebo menší bratříček Číny. Korea je mimořádně bohatá země, která by vydala na několik plnohodnotných zájezdů. Země, která oplývá horskými masivy, divokým pobřežím, fantastickou moderní architekturou i starobylými památkami. Korea nerezonuje v ČR tak jako třeba Japonsko, ale přesto ho v mnohém směle předčí! Zkuste to na vlastní kůži.

2 / Nebude to pořád to samé? Klášter za klášterem?

Nebude. Klášterů a chrámů je v Koreji přes 20 000, horských pevností více jak

4 000. Vybrali jsme pro vás mix toho nejlepšího, který vás jednoduše dostane!

Umění a historii navíc proložíme přírodním divem v podobě vulkanického ostrova Čedžu.

3 / Nemusím se obávat napětí na Korejském poloostrově?

I přes agresivní rétoriku KLDR se na Korejském poloostrově z bezpečnostního hlediska nic nemění poslední dekády. Korea je zcela bezpečnou zemí a pohraniční incidenty a provokace se mezi oběma zeměmi odehrávají pravidelně už od konce Korejské války, aniž by se jakkoliv dotýkali návštěvníků Jižní Koreje.

bottom of page