top of page

New York a Jersey City

ikony moderní architektury a designu, nejlepší sbírky umění západní hemisféry, boom současné architektury poslední dekády, kulturní a gastronomické opojení v podmanivém Big Apple

New York je bezesporu fenomén ve všech směrech. Megalopole a výstavní skříň amerického zázraku ukrývá tolik uměleckých pokladů a architektonických skvostů, že by ani několik měsíců nestačilo na jejich základní průzkum. New York si proto zaslouží více než jen několikadenní pobyt s hromadou osobního volna na nákupy. Nabízíme Vám důkladné seznámení s fascinujícím světem velkoměsta, které nikdy nespí a které Vám učaruje na první pohled. Zájezd za uměním do New Yorku věnuje 7 plných dní tomuto úžasnému mikrosvětu, využívá přímý let z Prahy a hotel na Ground Zero v absolutním centru města.
Program, nabitý fantastickými historickými příběhy, exklusivními komentovanými prohlídkami v muzeích, zkušenostmi prověřenými trasami a know-how a vysoká míra odbornosti je ideální kombinací pro zvídavého návštěvníka a cestovatele, který se nespokojí s kompromisy. Zkrátka není New York jako New York. Jistě, je možné koupit si low-cost letenku bez zavazadla, metrem z letiště do New Yorku anebo sáhnout po laciném zájezdu v horizontu 30 nebo 40 tisíc korun s ubytováním v ušmudlaném Queensu anebo vzdáleném Brooklynu. My jdeme jinou cestou a nebojíme se přiznat, že kvalitní cestování něco stojí. Zapomeňte na ojetou Fabii a zkuste Mercedes. Zkuste New York ve stylu art2go – umění cestovat. Nechte se rozmazlovat v hotelu na dohled od Wall Street pod věží Světového obchodního centra, dopřejte si komentované prohlídky v nejlepším muzeích světa a okuste pohodlí přímého letu namísto stresujících a zmatečných přestupů na zadrhávajících se evropských letištích.
Zájezd se soustředí na ikony moderní architektury, dalším nosníkem jsou umělecké sbírky a třetím základním pilířem potom architektura soudobá. Vždyť za posledních 10 let se tvář města proměnila zásadním způsobem a po období stagnace a váhání v urbanismu, se New York opět stal jedním z hlavních světových dějišť současné architektury. Celých 6 z 10 aktuálně nejvyšších staveb města bylo dokončeno v posledních 4 letech! Srpen je ideálním obdobím pro návštěvu, kdy není příliš horko, panují dlouhé dny a jako příjemné završení každodenního programu se nabízí procházka po Central Parku anebo posezení v některém z legendárních podniků. Podle prestižních gastronomických průvodců v New Yorku naleznete přes 30 míst a jídel, která doslova „musíte ochutnat, než zemřete“. New York dal světu nejen stavby dotýkající se nebes, ale také nebesky dokonalý cheesecake, legendární pizzu, fenomenální bagel, pastrami sendvič či pravé steakové ráje. Poznejte, užijte a vychutnejte si New York bez kompromisů, tak jak si skutečně zaslouží s odborným průvodcem.
Zájezd je ideální pro ty, kteří se chystají do New Yorku poprvé a chtějí poznat město v nejširších souvislostech, ale také pro ty, kteří sice New York navštívili, ale rádi by ho viděli jinak, lépe a především v nových tvářích, které za posledních pár let získal.

přímý let z Prahy do New Yorku a nejlepší termín roku

hotel 4*na Ground Zero na Manhattanu se snídaní

privátní transfer na letiště v New Yorku

komentované prohlídky muzeí s odborníkem

Program zájezdu

1. den

V dopoledních hodinách odlet z Prahy do New Yorku. Transfer soukromou dopravou na Manhattan a ubytování v hotelu. One World Trade Center (od r. 2013 nová dominanta jižního Manhattanu, arch. SOM, aktuálně 7. nejvyšší budova světa, 541 m, výhled z 102. patra na ostrov Manhattan až ke Staten Islandu), budova Oculus, kostel a hřbitov sv. Trojice a historická Wall Street, Federal Building z r. 1700, kde proběhla inaugurace G. Washingtona, 40 Wall Street (další z ikonických mrakodrapů 30. let, ve své době nevyšší stavba světa), slavná burza a plastika bronzového býka – symbolu finančnictví.

2. den

Muzeum S. Guggenheima (v ikonické stavbě F. Wrigtha, komentovaná prohlídka sbírek. Apollo Theatre, jako jedno z rodišť jazzu, a neméně slavné kino AMC Magic, architektonicky pozoruhodný areál Kolumbijské univerzity  Americké přírodovědné museum, špičková moderní architektura Rose center for Earth and Space (Polshek Partnership Architects), elegantní budovy ve stylu Beaux Arts na Sherman Place, moderní budova synagogy na Lincoln Square, Lincolnovo centrum scénických umění, špičková Hearst Tower, nové dominanty středního Mantahattanu - Central Park tower a 111 West 57th Street, Trump Tower, mistrovské dílo Seagram Building a vyhlídka z Top of the Rock.

3. den

Ve stínu Empire State a Hudson Yards

Divadelní čtvrti na Broadwayi a okusíme tep nejrušnější křižovatky města Times Square, oáza Bryant Park, mrakodrap One Vanderbilt, Morganova knihovna a museum, Empire State Building, světoznámý obchodní dům Macy´s. Jestliže je nějaká pochoutka spjata s NY zcela neodmyslitelně, pak jsou to všemi milované bagely, což takhle okusit jeden v nejslavnějším pekařství Ameriky Best Bagel and Coffee? Little Island na molu 55, Oblast Hudson Yards - z hlediska současné architektury vůbec největší projekty v NY za poslední dekády. Vynikající projekt High Line a umělecká večerní Chelsea.

4. den

Jižní Manhattan.

Madison Square a Flatiron Building (tzv. Žehlička, r. 1902, považován za jeden z prvních mrakodrapů ve městě), nemůžeme minout dům, ve kterém pobýval A. Dvořák při svém pobytu v Americe a kde vznikla slavná symfonie Z Nového světa. Kdo neochutnal židovské pastrami v lahůdkářství Katz´s, které funguje již od r. 1888 a stalo se povinnou zastávkou všech milovníků newyorské kultury a gastronomie, jako by ani nebyl. Barevné Little Italy a Chinatown a zástavba finančního srdce Ameriky kolem Wall street. Plavba k soše Svobody a na Ellis island.

5. den

Neznámý Brooklyn.

South Street Port a legendární Brooklynský most, revitalizované zástavba Brooklynu Dumbo a prestižní zástavba na Brooklyn Heights, opulentní Williamsburg Savings Bank Tower, a nová dominanta Brooklynu - The Tower s výškou 302 m, Brooklynské museum (druhá nejvýznamnější instituce svého druhu v NY, cca 1,5 mil. exponátů, špičkové orientální sbírky nově zrekonstruované r. 2019, sbírka islámského a pacifického umění, umění Afriky, světově proslulá egyptská kolekce a nálezy z antického světa, kolekce amerického a evropského malířství, komentovaná prohlídka. Božský cheesecake v jeho rodišti v pekařství Junior.

6. den

V srdci Manhattanu.

Výškové centrum 53W53 (10. nejvyšší stavba města, design J. Nouvel, r. 2019, 320 m, skvěle propojený celek s museem moderního umění). MoMa (jedna z nejvýznamnějších světových institucí), Jersey City – protiklad výškové zástavbě Manhattanu, historické město ve stejnojmenném státě, rozvoj již od konce 17. stol., řada půvabných historických staveb, Washington Square Park, nedaleká ulice Washington Mews jako z jiného světa, večerní čtvrť SoHo (centrum komerčního života, vynikající ukázky obchodní historické zástavby, např. E. V. Haughwout Building), největší světová kolekce litinové architektury.

7. den

Central Park a muzejní epicentrum světa. Legendární ostrov zeleně v nitru velkoměsta, procházka, Muzejní míle (úsek 5. Avenue s koncentrací mimořádných kulturních institucí). Metropolitní museum umění, komentovaná prohlídka, jedno z největších universálních světových museí, špičkové archeologické sbírky, nejlepší světová sbírka pacifického umění, klasické umění antiky, orientální kolekce, umění evropského středověku a renesance, evropské malířství, nejcennější sbírka amerického malířství atp.

8. den

K počátkům osídlení New Yorku.

Grand Central Terminal a slavný ústřicový bar s obklady ve stylu Guastavino, ikona art deco - Chrysler Building a jízda proti proudu řeky Hudson do zcela jiného světa do Sleepy Hollow, Ojedinělý areál, který od doby prvních osadníků zůstal prakticky nezměněn. Nejstarší kostel celého NY a residence, která připomíná časy osidlování ostrova Manhattan
a povodí řeky Hudson, hřbitov, kde je pohřben velikán americké literatury W. Irving, mecenáš A. Carnegie, otec automobilového impéria W. Chrysler či finančník W. Rockefeller Jr.

Večer odlet zpět do Prahy.

9. den

Přílet do Prahy v odpoledních hodinách.

Proč tento zájezd s Art2go?

IMG_20191130_170640.jpg

Komentované prohlídky s odborníkem

Jako jediná CK nabízíme možnost vychutnat si špičkové sbírky Metropolitního muzea, muzea v Brooklynu a Guggenheimova muzea s odborným výkladem pomocí našich skvělých audiosystémů.

pexels-engin-akyurt-2736388 (2).jpg

Ubytování 4* přímo na Ground Zero se snídaní.

Neztrácejte čas přesuny z hotelů mimo Manhattan. Ubytujte se v srdci finanční čtvrti a každé ráno se kochejte pohledem na Wall Street a věž Světového obchodního centra!

Soukromý transfer až do hotelu

Metrem z letiště? Jde přece o Vás komfort a pohodlí. Zkuste raději luxusní transfer s pohledy na Manhattan a komentářem průvodce.

19967106181_251b7f4d1b_b (2).jpg

Přímý let z Prahy do New Yorku a zpět

Komfort, kterému se nic nevyrovná a bez rizik spojených s komplikovaným provozem na přestupních letištích.

pexels-jason-toevs-2033343 (2).jpg

Termíny a cena zájezdu

11 - 19. 7. 2024          69 600,- Kč

CENA ZAHRNUJE

• zpáteční letecká přeprava Praha – New York v optimální knihovací třídě vč. tax a odbaveného zavazadla, přímý let na letiště JFK
• 7x ubytování v hotelu 4* v srdci finanční čtvrti jižního Manhattanu ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní vč. pobytové taxy a státní taxy
• soukromý transfer z/na letiště luxusním klimatizovaným autobusem
• odborný český průvodce vč. komentovaných prohlídek dle programu
• zapůjčení osobního audiosystému (přijímač, baterie a sluchátka)
• zákonné pojištění CK pro případ úpadku
• pronájem odbavovací přepážky na letišti v Praze a materiály k zájezdu

CENA NEZAHRNUJE

• vstupní registrace ESTA do USA
• spropitné pro místního řidiče a personál v hotelu 6 USD/os./den

• vstupné a jízdné na MHD, do Sleepy Hollow a Jersey City
• stravování krom snídaně

• cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu

přímý let z Prahy

komfort 4* na Ground Zero se snídaní

odborné komentované prohlídky

VÍZA

Pro vstup do USA je zapotřebí elektronická registrace ESTA anebo vstupní turistické vízum.

POJIŠTĚNÍ

Rádi Vám zajistíme cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu u smluvní pojišťovny Union.

OČKOVÁNÍ

Do USA není vyžadováno žádné očkování.

BEZPEČNOST

Skvělý hotel na skvělém místě. soukromý transfer a zkušený průvodce ze o Vás bezvadně postará.

NÁROČNOST

Zájezd se je vhodný pro všechny věkové kategorie.

ZAMĚŘENÍ

Exploze moderní a současné architektury, nejlepší světové sbírky umění a top gastronomie. Zájezd plný příběhů s odborníkem.

Ptejte se!

1 / Co činí zájezd art2go výjimečným? Za tu cenu předpokládám něco navíc...

Uvažujete správně! Nabídek na zájezd do New Yorku je spousta a řada lidí se vydává do New Yorku i na vlastní pěst. 

Zájezd art2go je naprosto odlišný.

Uvidíte víc a víc a zase víc. Kostra programu neumožňuje rozepsat každou zastávku ale New York vám ukážeme jako nikdo jiný.

Špičkou jsou komentované prohlídky v muzeích.

2 / Proč je zájezd art2go dražší?

Ubytování je v New Yorku zásadní položka. Můžete spát mimo Manhattan a trávit hodiny dopravou na ostrov (jenom přejezd Manhattanu metrem trvá hodinu!) anebo se můžete probouzet ve stínu Wall Street...

Přímý let je výrazně dražší než lety s přestupem a kdo ho zkusil, nechce jinak.

3 / Je červenec vhodný pro cestu do New Yorku? Nebude moc teplo?

Jednoznačně ano! Užijte si New York v rámci nejdelších dní v roce! Zapomeňte na sychravé podzimní termíny. Poloha města mezi oceánem a řekou Hudson vytváří příjemné chladnější mikroklima, vedra se nemusíte obávat.

bottom of page