top of page
horizon-skyline-building-city-skyscraper-new-york-64052-pxhere.com (2).jpg

New York a Jersey City

ikony moderní architektury a designu, nejlepší sbírky umění západní hemisféry, boom současné architektury poslední dekády, kulturní a gastronomické opojení v podmanivém Big Apple

New York je bezesporu fenomén ve všech směrech. Megalopole a výstavní skříň amerického zázraku ukrývá tolik uměleckých pokladů a architektonických skvostů, že by ani několik měsíců nestačilo na jejich základní průzkum. New York si proto zaslouží více než jen několikadenní pobyt s hromadou osobního volna na nákupy. Nabízíme Vám důkladné seznámení s fascinujícím světem velkoměsta, které nikdy nespí a které Vám učaruje na první pohled. Zájezd za uměním do New Yorku věnuje 7 plných dní tomuto úžasnému mikrosvětu, využívá přímý let z Prahy a hotel na Ground Zero v absolutním centru města.
Program, nabitý fantastickými historickými příběhy, exklusivními komentovanými prohlídkami v museích, zkušenostmi prověřenými trasami a know-how a vysoká míra odbornosti je ideální kombinací pro zvídavého návštěvníka a cestovatele, který se nespokojí s kompromisy. Zkrátka není New York jako New York. Jistě, je možné koupit si low-cost letenku bez zavazadla, metrem z letiště do New Yorku anebo sáhnout po laciném zájezdu v horizontu 30 nebo 40 tisíc korun s ubytováním v ušmudlaném Queensu anebo vzdáleném Brooklynu. My jdeme jinou cestou a nebojíme se přiznat, že kvalitní cestování něco stojí. Zapomeňte na ojetou Fabii a zkuste Mercedes. Zkuste New York ve stylu art2go – umění cestovat. Nechte se rozmazlovat v hotelu na dohled od Wall Street pod věží Světového obchodního centra, dopřejte si komentované prohlídky v nejlepším muzeích světa a okuste pohodlí přímého letu namísto stresujících a zmatečných přestupů na zadrhávajících se evropských letištích.
Zájezd se soustředí na ikony moderní architektury, dalším nosníkem jsou umělecké sbírky a třetím základním pilířem potom architektura soudobá. Vždyť za posledních 10 let se tvář města proměnila zásadním způsobem a po období stagnace a váhání v urbanismu, se New York opět stal jedním z hlavních světových dějišť současné architektury. Celých 6 z 10 aktuálně nejvyšších staveb města bylo dokončeno v posledních 4 letech! Srpen je ideálním obdobím pro návštěvu, kdy není příliš horko, panují dlouhé dny a jako příjemné završení každodenního programu se nabízí procházka po Central Parku anebo posezení v některém z legendárních podniků. Podle prestižních gastronomických průvodců v New Yorku naleznete přes 30 míst a jídel, která doslova „musíte ochutnat, než zemřete“. New York dal světu nejen stavby dotýkající se nebes, ale také nebesky dokonalý cheesecake, legendární pizzu, fenomenální bagel, pastrami sendvič či pravé steakové ráje. Poznejte, užijte a vychutnejte si New York bez kompromisů, tak jak si skutečně zaslouží s odborným průvodcem.
Zájezd je ideální pro ty, kteří se chystají do New Yorku poprvé a chtějí poznat město v nejširších souvislostech, ale také pro ty, kteří sice New York navštívili, ale rádi by ho viděli jinak, lépe a především v nových tvářích, které za posledních pár let získal.

New York: Special Offers

přímý let z Prahy

hotel 4*na Ground Zero na Manhattanu

privátní transfer na letiště v New Yorku

komentované prohlídky muzeí s odborníkem

New York: Seznam
New York: Pro Gallery

Program zájezdu

1. den

V dopoledních hodinách odlet z Prahy do New Yorku. Transfer soukromou dopravou na Manhattan a ubytování v hotelu. One World Trade Center (od r. 2013 nová dominanta jižního Manhattanu, arch. SOM, aktuálně 7. nejvyšší budova světa, 541 m, výhled z 102. patra na ostrov Manhattan až ke Staten Islandu), budova Oculus, kostel a hřbitov sv. Trojice a historická Wall Street, Federal Building z r. 1700, kde proběhla inaugurace G. Washingtona, 40 Wall Street (další z ikonických mrakodrapů 30. let, ve své době nevyšší stavba světa), slavná burza a plastika bronzového býka – symbolu finančnictví.

2. den

Z Harlemu na luxusní 5. Avenue

Apollo Theatre, jako jedno z rodišť jazzu, a neméně slavné kino AMC Magic, architektonicky pozoruhodný areál Kolumbijské univerzity  Americké přírodovědné museum, špičková moderní architektura Rose center for Earth and Space (Polshek Partnership Architects), elegantní budovy ve stylu Beaux Arts na Sherman Place, moderní budova synagogy na Lincoln Square, Lincolnovo centrum scénických umění, špičková Hearst Tower, nové dominanty středního Mantahattanu - Central Park tower a 111 West 57th Street, Trump Tower, mistrovské dílo Seagram Building a vyhlídka z Top of the Rock.

3. den

Ve stínu Empire State a Hudson Yards

Divadelní čtvrti na Broadwayi a okusíme tep nejrušnější křižovatky města Times Square, oáza Bryant Park, mrakodrap One Vanderbilt, Morganova knihovna a museum, Empire State Building, světoznámý obchodní dům Macy´s. Jestliže je nějaká pochoutka spjata s NY zcela neodmyslitelně, pak jsou to všemi milované bagely, což takhle okusit jeden v nejslavnějším pekařství Ameriky Best Bagel and Coffee? Little Island na molu 55, Oblast Hudson Yards - z hlediska současné architektury vůbec největší projekty v NY za poslední dekády. Vynikající projekt High Line.

4. den

Jižní Manhattan.

Madison Square a Flatiron Building (tzv. Žehlička, r. 1902, považován za jeden z prvních mrakodrapů ve městě), nemůžeme minout dům, ve kterém pobýval A. Dvořák při svém pobytu v Americe a kde vznikla slavná symfonie Z Nového světa. Kdo neochutnal židovské pastrami v lahůdkářství Katz´s, které funguje již od r. 1888 a stalo se povinnou zastávkou všech milovníků newyorské kultury a gastronomie, jako by ani nebyl. Barevné Little Italy a Chinatown a zástavba finančního srdce Ameriky kolem Wall street. Plavba k soše Svobody a na Ellis island.

5. den

Neznámý Brooklyn.

South Street Porn a legendární Brooklynský most, revitalizované zástavba Brooklynu Dumbo a prestižní zástavba na Brooklyn Heights, opulentní Williamsburg Savings Bank Tower, a nová dominanta Brooklynu - The Tower s výškou 302 m, Brooklynské museum (druhá nejvýznamnější instituce svého druhu v NY, cca 1,5 mil. exponátů, špičkové orientální sbírky nově zrekonstruované r. 2019, sbírka islámského a pacifického umění, umění Afriky, světově proslulá egyptská kolekce a nálezy z antického světa, kolekce amerického a evropského malířství, komentovaná prohlídka. Božský cheesecake v jeho rodišti v pekařství Junior.

6. den

V srdci Manhattanu.

Výškové centrum 53W53 (10. nejvyšší stavba města, design J. Nouvel, r. 2019, 320 m, skvěle propojený celek s museem moderního umění). MoMa (jedna z nejvýznamnějších světových institucí), Jersey City – protiklad výškové zástavbě Manhattanu, historické město ve stejnojmenném státě, rozvoj již od konce 17. stol., řada půvabných historických staveb, Washington Square Park, nedaleká ulice Washington Mews jako z jiného světa, večerní čtvrť SoHo (centrum komerčního života, vynikající ukázky obchodní historické zástavby, např. E. V. Haughwout Building), největší světová kolekce litinové architektury.

7. den

Central Park a muzejní epicentrum světa. Legendární ostrov zeleně v nitru velkoměsta, procházka, Musejní míle (úsek 5. Avenue s koncentrací mimořádných kulturních institucí), museum S. Guggenheima (v ikonické stavbě F. Wrigtha, komentovaná prohlídka sbírek. Metropolitní museum umění, komentovaná prohlídka, jedno z největších universálních světových museí, špičkové archeologické sbírky, nejlepší světová sbírka pacifického umění, klasické umění antiky, orientální kolekce, umění evropského středověku a renesance, evropské malířství, nejcennější sbírka amerického malířství atp.

8. den

K počátkům osídlení New Yorku.

Grand Central Terminal a slavný ústřicový bar s obklady ve stylu Guastavino, ikona art deco - Chrysler Building a jízda proti proudu řeky Hudson do zcela jiného světa do Sleepy Hollow, Ojedinělý areál, který od doby prvních osadníků zůstal prakticky nezměněn. Nejstarší kostel celého NY a residence, která připomíná časy osidlování ostrova Manhattan
a povodí řeky Hudson, hřbitov, kde je pohřben velikán americké literatury W. Irving, mecenáš A. Carnegie, otec automobilového impéria W. Chrysler či finančník W. Rockefeller Jr.

9. den

Rozloučení s fenoménem Big Apple.

Dopoledne volno a možnost navštívit prosloulou Frickovu kolekci anebo se prostě projít na Manhattanu a nemožnost odtrhnout se od tohoto fantastického města. Odpoledne transfer na letiště a večer odlet zpět přímým letem do Prahy.

10. den

Přílet do Prahy v odpoledních hodinách.

New York: Časový plán

Proč tento zájezd s Art2go?

IMG_20191130_170640.jpg

Komentované prohlídky s odborníkem

Jako jediná CK nabízíme možnost vychutnat si špičkové sbírky Metropolitního muzea, muzea v Brooklynu a Guggenheimova muzea s odborným výkladem pomocí našich skvělých audiosystémů.

pexels-engin-akyurt-2736388 (2).jpg

Ubytování 4* přímo na Ground Zero.

Neztrácejte čas přesuny z hotelů mimo Manhattan. Ubytujte se v srdci finanční čtvrti.

Soukromý transfer až do hotelu

Metrem z letiště? Jde přece o Vás komfort a pohodlí. Zkuste raději luxusní transfer s pohledy na Manhattan a komentářem průvodce.

19967106181_251b7f4d1b_b (2).jpg

Přímý let z Prahy do New Yorku a zpět

Komfort, kterému se nic nevyrovná a bez rizik spojených s komplikovaným provozem na přestupních letištích.

pexels-jason-toevs-2033343 (2).jpg
New York: Vlastnosti

Termíny a cena zájezdu

8 - 17. 8. 2023          69 600,- Kč

CENA ZAHRNUJE

• zpáteční letecká přeprava Praha – New York v optimální knihovací třídě vč. tax a odbaveného zavazadla, přímý let na letiště JFK
• 8x ubytování v hotelu 4* v srdci finanční čtvrti jižního Manhattanu
• soukromý transfer z/na letiště luxusním klimatizovaným minibusem
• odborný český průvodce vč. komentovaných prohlídek dle programu
• zapůjčení osobního audiosystému (přijímač, baterie a sluchátka)
• zákonné pojištění CK pro případ úpadku
• pronájem odbavovací přepážky na letišti v Praze a materiály k zájezdu

CENA NEZAHRNUJE

• vstupní registrace ESTA do USA
• spropitné pro místního řidiče a personál v hotelu 6 USD/os./den

• vstupné
• stravování

• cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu

New York: Seznam

maximálně 20 osob ve skupině

komfort 4* přímo na Manhattanu

odborné komentované prohlídky

New York: Special Offers

VÍZA

Pro vstup do USA je zapotřebí elektronická registrace ESTA anebo vstupní turistické vízum.

POJIŠTĚNÍ

Rádi Vám zajistíme cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu u smluvní pojišťovny Union.

OČKOVÁNÍ

Do USA je vyžadováno očkování proti Covid19.

BEZPEČNOST

Kvalitní a prověřené hotely, bezpečná a spolehlivá doprava a zkušený průvodce ze o Vás bezvadně postará.

NÁROČNOST

Zájezd se je vhodný pro všechny věkové kategorie.

ZAMĚŘENÍ

Exploze moderní a současné architektury, nejlepší světové sbírky umění a top gastronomie. Zájezd plný příběhů s odborníkem.

New York: Seznam
bottom of page