Japonsko: Zajímavá místa, která musíte vidět
Japonsko, země vycházejícího slunce, kde se kloubí bohatá historie a tradiční kultura s moderní architekturou a nejnovějšími technologiemi. Kdo by na vlastní oči nechtěl spatřit její přírodní krásy, zažít tamní zvyklosti a ochutnat místní kuchyni?
Nechte se provést a inspirovat zajímavými místy, která byste při své návštěvě rozhodně neměli vynechat.
Nejprve si ale pojďme blíže představit toto rozmanité souostroví ležící v západní části Tichého oceánu a jeho obyvatele.
Co je pro Japonsko typické?
Kulturní a tradiční věci
Japonsko má bohatou kulturu a unikátní tradice. Mezi typické zvyklosti patří:
Čajové ceremonie
Umění aranžování květin, neboli Ikebana
Dovednost skládání papíru, také jinak známé jako Origami
Tradiční japonské divadlo Kabuki, Nógaku a Bunraku
Vyjmenovat bychom mohli spoustu dalšího. Když se ale řekne Japonsko, co si především vybavíte? Na našem seznamu by rozhodně nechybělo:
Kimono
Neodmyslitelnou součástí japonské kultury je oděvní souprava Kimono, která se nosí při zvláštních příležitostech, jako jsou svatby nebo oslavy. V současnosti se jedná o populární soupravu, kterou nosí v každodenním životě především starší ženy. Oblíbené je také u turistů, kteří si je ve větších městech mohou zapůjčit a dopřát si tak autentický zážitek.
Geisha
Díky americkému filmu Geisha z roku 2005 se začalo hodně mluvit o této profesi a jejím významu v japonské společnosti. Pro upřesnění, jedná se o profesionální společnice, jejichž posláním je bavit muže tancem, zpěvem, hrou na hudební nástroje, intelektuálním hovorem či jiným uměním.
Sakury

Na přelomu března a dubna jsou ulice Japonska plné krásných květů rozkvetlých třešní. Sakury jsou symbolem pomíjivé povahy života, ale také lásky, zalíbení a jara. Květy jsou často namalované na spotřebním zboží, keramice a suvenýrech, které si můžete na památku odvézt domů.
Sumo
Když chcete zažít pravé Japonsko, neměli byste vynechat přes 1 000 let starý sport, při kterém se zápasníci oděni do břišního pásu snaží ve vyznačeném zápasišti vytlačit svého soupeře.
Rychlovlaky Shinkansen
Rychlost a přesnost ve vlakové dopravě? I v tom jsou Japonci unikátní. Rychlovlaky Shinkansen dosahují cestovní rychlosti až 320 kilometrů za hodinu. Svezení v těchto vlacích je zážitek sám o sobě.
Sushi

Známé japonské jídlo z vařené rýže, která je ochucená rýžovým octem, cukrem a solí a podává se s různými přísadami, jako jsou ryby, plody moře, zelenina nebo vejce, se nazývá Sushi.
Mezi nejběžnější druhy patří:
Nigiri, což jsou kousky syrové ryby nebo mořských plodů položené na rýži.
Maki, tedy rýžové rolky zabalené v mořské řase a naplněné rybou nebo zeleninou.
Uramaki, to jsou rolky narubo, s řasou nori a různými ingrediencemi uvnitř a s rýží po obvodu.
California roll, které obsahují kraba, avokádo a okurku. Z vnější strany jsou zabalené rýží a posypané opečenými sezamovými semínky či jikrami.
Sushi se podává studené a obvykle se sojovou omáčkou, wasabi a nakládaným zázvorem.
Samurajové
Bojovníci sloužící svému císaři nebo pánu byli známí především svou oddaností. Společenská třída samurajů vznikla ve 12. století a zanikla na konci devatenáctého.
Samuraj, který přišel o svého pána nebo ztratil jeho přízeň, se nazýval Ronin.

Pokud by vás zajímalo více o těchto statečných bojovnících, neváhejte si doma pustit film Sedm bojovníků, což je tradiční snímek z roku 1954 od legendárního režiséra, Akira Kurosawa, který byl natočený podle známé japonské legendy.
Anime a manga
Nesmíme ale zapomenout na moderní dobu a s ní spjatou i známé kreslené komiksy, neboli mangy, jejichž styl vznikl v Japonsku na konci 19. století a dnes se těší celosvětové oblibě.
Souvisí s tím i anime, což je označení pro jakoukoliv animovanou tvorbu. Mezi známé a oblíbené seriály patří například Naruto, Death Note, ale i tradičnější filmy, jako je Princezna Mononoke, Cesta do fantazie nebo Můj soused Totoro, které jsou výsledkem práce jednoho z nejznámějších a nejuznávanějších tvůrců japonských animovaných filmů, Hajao Mijazaki.
Povaha Japonců
Japonci jsou známí svou zdvořilostí, skromností a pracovitostí, ale také hrdostí na svou zemi, kulturu a tradice.

V japonské kultuře je hluboce vštípený respekt k autoritám a starším lidem. V pracovním prostředí jsou známí pro svou pracovitost a oddanost k zaměstnavatelům. Oficiálně je v zemi stanovený, stejně jako u nás, 40hodinový pracovní týden, přesto však 22 % z nich pracuje až o padesát hodin více.
Japonská společnost klade důraz na harmonii a soudržnost, i proto se lidé často snaží vyhnout konfliktům. S tím souvisí i to, že dbají na skromnost a příliš se neprojevují ohledně svého bohatství nebo pracovní pozice či sociálním statusu.
Povaha japonské krajiny
Japonsko má rozmanitou krajinu, která vás učaruje svými scenériemi. Zamilujete si pohled na ohromující panoráma vysokých hor a okouzlující pobřeží a údolí.
Země se skládá celkem z 14 125 ostrovů, mezi hlavní patří: Honšú, Kjúšú, Šikoku a Hokkaidó.
Povrch je převážně hornatý, přičemž největší pozornost upoutá hora Fudži, která je nejvyšší (měří 3 776 m.n.m.) a zároveň je symbolem celého Japonska.
Jedná se také o oblast, která je seismicky velmi aktivní a ročně ji postihnou desítky zemětřesení a erupce sopek.
Co vás zde dále zaujme? Například lesy, které jsou v mnoha náboženstvích považované za svatá místa a také se k nim tak přistupuje. Dále zde naleznete mnoho řek, z nichž je nejdelší Šinano, která se nachází na ostrově Honšú a vlévá se do Japonského moře.
Tipy, jak se chovat při návštěvě Japonska
Buďte zdvořilí a respektujte ostatní. Při setkání se vždy pokloňte a pozdravte: „Konnichiwa”, což v překladu znamená „Dobrý den”. Hloubka a délka úklonu vyjadřuje míru úcty k druhému. Při odchodu se opět pokloňte a rozlučte se slovy: „Sayonara”, tedy „Nashledanou”.
Dbejte na čistotu a pořádek. Na veřejných místech, kromě k tomu přímo určených, byste neměli pít alkoholické nápoje a ani kouřit.
Pokud budete stát ve frontě nebo sedět v dopravním prostředku, buďte ohleduplní a dejte přednost starším.
A co byste měli mít dále na paměti?
Místo podání ruky se pokloňte.
Nenarušujte osobní prostor Japonců.
Nejezte za chůze na ulici, je to považováno za neslušné.
Nemluvte hlasitě.
Nefotografujte cizí lidi bez jejich souhlasu.
Před vstupem do bytu se zujte z venkovní obuvi.
Hlasité srkání nudlí není nevychovanost, ale známka ocenění.
Spropitné se v Japonsku nedává, peníze vám obsluha vrátí do posledního jenu.
Na veřejnosti se vyhněte hlasitému smrkání a raději si zajděte na toaletu.
Pokud se budete řídit těmito tipy, bude pro vás návštěva Japonska příjemnější a vyhnete se společenskému faux pas.
Zajímavá místa, která musíte vidět
Pojďme se podívat na zajímavá místa. Pokud byste je chtěli navštívit v doprovodu profesionálních průvodců, neváhejte se přihlásit na náš podzimní nebo jarní zájezd! V plánu je návštěva:
Tokio
Metropolitní město Tokio je dnes největší a nejlidnatější oblastí Japonska. Jeho historie sahá do roku 1180, kdy se pro místo, kde se nachází, poprvé použil název Edo. Ten si město neslo až do roku 1868, kdy bylo oficiálně přejmenováno na Tokio.
V roce 1945 zde proběhlo bombardování letectvem Spojených států, které zničilo asi čtvrtinu města. Tokio se však znovu postavilo z trosek a dnes je jedním z nejmodernějších měst na světě.
Najdete zde chrám Sensódži v Asakuse, což je nejnavštěvovanější buddhistický chrám, hlavní stadion sumo, úchvatný výhled na město z mrakodrapu tokijské radnice a mnohem více! Za vaši návštěvu určitě stojí:
Ginza
Ginza je luxusní místní část v okresu Čúó, která je známá především pro svou obchodní oblast, ve které najdete nákupní centra, butiky, restaurace a kavárny. Svá sídla a pobočky zde má mnoho významných společností, jako je Gucci, Chanel, Louis Vuitton, Dior, Sony či Apple Store.
Jedná se kosmopolitní čtvrť, ve které byste svou pozornost měli věnovat místům, jako je Kabukiza, Gyoen park a Muzeum Nezu.
Kabukiza je nejznámější divadlo v Japonsku, které se specializuje na tradiční japonskou stylizovanou jevištní formu s výrazným líčením herců a kostýmy, jinak také známé jako kabuki.
Shinjuku Gyoen National Garden je velký park, který je domovem mnoha zahrad v různých stylech a velkých rybníků. Jedná se o ideální místo pro relax a odpočinek.
Nezuovo muzeum, ve kterém je k vidění sbírka předmoderního japonského a východoasijského umění.
Šindzuku
Šindzuku je jedna z největších a nejrušnějších čtvrtí v Tokiu. Je známá pro své mrakodrapy, obchodní centra, restaurace a noční kluby. Svou oblíbenost si získala díky výškovým budovám, mezi kterými je jednou z nejznámějších Tokyo Metropolitan Government Building, což je druhá nejvyšší budova v Tokiu a zároveň sídlo správy Tokia.
Kochat se zde můžete výhledem na město a při dobrém počasí zahlédnete i kulisu hory Fudži.
Sumida Hokusai Muzeum
Muzeum je věnované životu a dílu japonského ukiyo-e malíře a grafika Katsushika Hokusaiho. Bylo otevřeno teprve v roce 2016 a je umístěné v Sumidě, což je čtvrť v Tokiu, kde se Hokusai narodil a prožil většinu svého života.
Možná vás zajímá, co termín ukiyo-e znamená? Jedná se o japonský styl dřevořezů a kreseb, který se vyvinul v 17. století. Znamená doslova „obrazy mizejícího světa” a odkazuje na svět požitků a zábavy v období Edo.
Císařský hrad
Císařský palác, též známý jako Kókjo, je sídlem japonského císaře a jeho rodiny. Nachází se v centru Tokia a je obklopený rozsáhlými zahradami. Pro veřejnost je otevřený pouze dva dny v roce, a to na Nový rok (2. ledna) a na císařovy narozeniny (23. února). Jeho zahrady jsou ale přístupné celoročně.
Během druhé světové války byl hrad zcela zničen. Jeho nová výstavba v původním stylu byla uskutečněna v roce 1968. Jediné, co se dochovalo z původního paláce, je dvouobloukový kamenný most Nidžúbaši, který tvoří hlavní vchod do hradu.
Trh Cukidži
Dříve největší rybí trh na světě s názvem Cukidži byl uzavřen a jeho místo zaujal trh v Toyosu, kde si na své přijdou především milovníci mořských pochutin.
Trh je rozdělený na dvě části, a to rybí a zeleninový. Denně se zde prodá až 6 000 tun ryb a mořských plodů a až 10 000 tun zeleniny a ovoce.
Jeho adresu nově najdete v Koto Ward.
Ostrovní zahrady Hamarikyu
Historické japonské zahrady byly původně součástí hradu Edo, který byl hlavním sídlem šógunů (vojenských vládců Japonska) Tokugawa.
Jsou to nejkrásnější zahrady svého druhu, ve kterých naleznete tradiční čajovnu, která podává japonskou matchu a sladkosti.
Tokyo Skytree
Telekomunikační věž v Tokiu byla dokončena v roce 2012. S výškou 634 metrů se stala nejvyšší věží svého druhu a třetí nejvyšší stavbou na světě po mrakodrapu Merdeka 118.
Věž má dvě vyhlídkové plošiny, které se nacházejí ve výšce 350 metrů a 450 metrů. Jedná se o krásnou a moderní stavbu, která je dominantou Tokia a zároveň je to místo, odkud můžete hledět na město z ptačí perspektivy.
NP Nikko
Národní park Nikko leží v regionu Kantó na hlavním japonském ostrově Honšú. Nachází se zde široká škála rostlin a živočichů, včetně japonských makaků, jelenů wapiti, medvědů černých a mnoha druhů ptáků. Z přírodních krás vás uchvátí vodopády, jezera a samozřejmě lesy.
Mezi největší zajímavost tu patří šintoistická svatyně Nikkó Tóšógú, která je zasvěcená slavnému šógunovi Tokugawovi Iejasuovi, což byl první šógun z rodu Tokugawa.
V roce 1999 byla svatyně zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO.
Jako další místa k navštívení stojí za řeč jezero Čúzendži s plochou 11,62 km² a hloubkou 163 m. Dále Kegonské vodopády s výškou 97 metrů, Hora Nantai a Mokřiny Oze.
Šintoistická svatyně Medži
Hlavní svatostánek císařské rodiny se nachází uprostřed parku Jojogi. Svatyně byla vystavěna v roce 1915 na počest císaře Meijiho a císařovny Shoken.
Jedná se o jednu z největších svatyň, která se skládá ze dvou hlavních částí. V první najdete muzeum pokladů a v druhé pamětní galerii. Celá expozice je soustředěna na život císaře a jeho manželky, kteří stojí za průmyslovou modernizací Japonska.
Fudži
Nejvyšší horu Japonska bylo možné do roku 1868 navštívit pouze v případě, že jste muž. Toto pravidlo dnes už však neplatí, a tak se k vrcholu může vydat kdokoliv, kdo touží pohlédnout na široké okolí z její výšky.
Pokud se neřadíte mezi zdatné turisty, můžete využít na východní části sopky lanovku. Ta je ale limitovaná aktivitou vulkánu.
Každý rok místo navštíví kolem 200 000 lidí, z nichž 30 % tvoří cizinci. A co můžete vidět v jejím okolí? Třeba jezero Kawaguči nebo vesnici Saiko Iyashi-no-Sato Nenba.
Jezero Kawaguči je druhé největší z pěti významných jezer na úpatí hory. Společně s jezery Jamanaka, Sai, Motosu a Šódži se nalézá uprostřed lesů a při cestě k němu narazíte na malé potůčky a vodopády. Oblíbené je především proto, že je z něj krásný výhled na horu.
Saiko Iyashi-no-Sato Nenba stojí na místě bývalé zemědělské vesnice, která byla zničena sesuvem půdy během tajfunu v roce 1966. O čtyřicet let později byly tradiční vesnické domy s doškovou střechou zrekonstruovány a znovu otevřeny jako muzeum pod širým nebem, ve kterém se lidé mohou seznámit s tradiční kulturou a vyzkoušet a zakoupit různé místní řemeslné výrobky.
Kamakura
Přímořské město chrámů, Kamakura, je známé pro mnohé historické památky. Mezi nejznámější patří:
Socha Velkého Buddhy, která je vysoká 11 metrů.
Chrám Hasedera, který je domovem sochy bohyně milosrdenství Kannon s 11 tvářemi.
Svatyně Hačimangů, která je zasvěcena Bohu války a ukrývá v sobě muzeum kamakurských národních pokladů.
Město je také domovem mnoha přírodních krás, včetně hor, lesů a pláží. I proto se jedná o oblíbený turistický cíl.
Yokohama
Yokohama je druhé největší město a největší přístav v Japonsku. Město bylo založeno v roce 1859 jako otevřený přístav pro zahraniční obchod a rychle se stalo jedním z nejvýznamnějších přístavních měst v Japonsku.
Toto moderní kosmopolitní město s bohatou historií a kulturou nabízí návštěvu muzeí, galerií, divadel a dalších kulturních institucí. Svou známost si získalo živou noční zábavou a vyhlášenými restauracemi.
Ve městě najdete čtvrť Minato Mirai 21, která je proslulá svými futuristickými budovami a nákupními a zábavními atrakcemi.
Najdete tu také stadion Nissan, na kterém se konají fotbalové zápasy a další sportovní akce.
Kjóto
Kjóto bylo až do roku 1868 hlavním městem Japonska. V minulosti to byl domov gejš, vládců, bohaté šlechty i duchovních, kteří si zde nechávali stavět ohromné chrámy.
Najdete tu 1 500 buddhistických chrámů a 200 šintoistických svatyní.
Místní památky a kulturní dědictví jsou živým svědectvím o významné roli města v japonské historii a kultuře, a není tak divu, že si některé z nich vysloužily zápis na seznam světového dědictví UNESCO.
Dnes si svou oblíbenost kromě ikonických chrámů, starých uliček a nejlepším hovězím masem na světě, kóbe, které je často přezdívané jako „Kaviár mezi hovězím”, získává pozornost také pro svou krásnou přírodu a tradiční japonské restaurace.
Mezi významná turistická místa tu patří:
Kinkaku-dži (Chrám zlatého pavilonu), což je buddhistický chrám, který je známý svou zlatou střechou.
Otowasan Kijomizudera, který je jeden z nejznámějších chrámových komplexů, který obsahuje několik svatyní. Od roku 1994 je na seznamu UNESCO
Ginkakudži (Chrám Stříbrného pavilonu) měl mít původně celý pavilon pokrytý stříbrem, což se díky válce Ónin v roce 1467 nakonec neuskutečnilo. Přesto se jedná o jeden z nejkrásnějších chrámů v okolí Kjóta.
Gion je tradiční japonská čtvrť, která je známá svými gejšami. Můžete se zde vydat na procházku nebo navštívit tradiční čajovny.
Bambusový les Arashiyama je přírodní atrakce, která se nachází na západě Kjóta.
Kjóto je také domovem mnoha krásných japonských zahrad a rybníků.
Pokud se vydáte do Japonska s námi, v itineráři nebude scházet západní část Kjóta, ve které se nachází císařská vila Kacura, horská svatyně Tenrjúdži a nádherná Arašijama. V plánu bude návštěva opic, konkrétně Makak červenolících, které žijí v horkých pramenech „Snow Monkeys“.
Na seznamu je také most Togetsukjo a palírna Suntory Yamazaki, kde se rodí nejlepší japonská whiskey, která je ceněná po celém světě.
Kjóto je zkrátka umělecké, gastronomické a nákupní srdce Japonska, kde zažijete pravou historii, ochutnáte místní kuchyni a vybavíte se na cesty suvenýry, které poslouží jako krásná památka, ale také jako dar pro vaše nejbližší.
Nara
I město Nara bylo v letech 710 až 794 hlavním městem Japonska a sídlem císaře.
V roce 1998 se dočkaly některé místní památky zápisu na Seznam světového dědictví UNESCO pod společným označením Památky na starobylou Naru. Zahrnuty sem byly:
Chrám Tódaidži
Chrám Kófukudži
Svatyně Kasuga a přilehlý původní prales
Chrám Gangódži
Chrám Jakušidži
Chrám Tóšódaidži
Zbytky paláce Heidžó
A čím je jedinečný místní park? Umožňuje vám nakrmit z ruky ochočené jeleny šika, kteří se vám za pamlsek i slušně pokloní. Jeleni, též nazývaní jako „poslové bohů”, žijí ve zdejším parku a doprovází vás na každém kroku při obchůzce historickými a kulturními památkami.
Mezi významná místa, která by neměla ujít vaší pozornosti, patří:
Chrám Tōdaiji, který se chlubí velkou bronzovou sochou Buddhy, jež byla odlita roku 751. Její výrobou bylo dokonce spotřebováno tak velké množství bronzu, že se vyčerpala jeho produkce na několik následujících let po celém Japonsku.
Japonská zahrada Isuien, která je jedinou procházkovou zahradou v Naře. Rozprostírá se před ní pohled na střechy chrámu Tōdaiji a tři vyšší kopce - Wakakusa, Kasuga a Mikasa.
Národní muzeum Nara, ve kterém najdete stálé sbírky soch Buddhy i dočasné exponáty, které zde rotují po celý rok.
Asuka
Když se první japonští císaři rozhodovali, které město zvolí jako hlavní pro své království, padla volba na vesnici ležící na na úpatí hor. Asuka svůj titul získala roku 538 a držela si ho až do roku 710, kdy císař přestěhoval své sídlo do Nary. es se jedná o důležité historické místo, kde se nachází řada buddhistických chrámů a achelogických nalezišť. Město leží od Nary pouhých 25 kilometrů.
Mezi atrakce Asuky patří:
Hrobka Ishibuta, která je jednou z nejvýznamnějších kofun v zemi. Tato masivní hrobka je známá svými mohutnými rozměry a ozdobnými detaily.
Chrám Asuka-dera, který je jedním z nejstarších buddhistických chrámů v Japonsku. Postavený byl v roce 588.
Park Amakashi no Oka, který nabízí krásné výhledy do okolní krajiny. Park je obzvláště malebný v období jara, kdy kvetou třešně.
Při návštěvě Asuky na našem zájezdu navštívíme také nejstarší pagodu země v chrámu Hokki-dži a starobylé pohřební tumuly z předimperiálního období japonských dějin.
Ostrov Mijadžima
Ostrov je též známý jako Itsukušima a je proslulý především díky stejnojmenné Svatyni, jejímž úkolem bylo ochraňovat rybáře a námořníky. Tato stavba je od roku 1996 zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO.
Její vznik se datuje do 6. století, ale aktuální vzhled pochází z roku 1168. V minulosti se k ní dalo dostat pouze proplutím červené brány, která vystupuje z moře, a to proto, že obyčejným lidem nebyla návštěva ostrova povolena. Přiblížit se k němu bylo možné pouze na loďce.
Dnes se jedná o jeden z ikonických symbolů země.
Navštívit zde můžete dále pavilon Tisíce rohoží, komplex chrámu Daišó-in nebo si vyjet lanovkou na vrchol hory Misen a kochat se fantastickým výhledem na okolní ostrovy.
Město Himedži a hrad
Ve městě Himedži vás uchvátí Národní kulturní poklad, jehož dějiny sahají do roku 1333, kdy byla na vrchu nad městem Himedži postavena první pevnost.
Zachovalý a stejnojmenný hrad se v roce 1993 dostal na seznam UNESCO a není vůbec divu. Narozdíl od jiných japonských hradů je tento unikátní především proto, že nebyl nikdy zničený při bombardování, zemětřesení nebo požáru.

V jeho areálu je k vidění například místo určené pro rituální sebevraždy japonských samurajů, muzeum zbraní a samurajských brnění, a věž Marnosti, ve které obývala princezna Sen se svými družkami a jejíž vstup se na noc zamykal a přísně střežil.
Jedná se o jeden z nejvíce navštěvovaných hradů v Japonsku, který je občas pro svou elegantní bílou fasádu nazýván také jako Širasagidžó, tedy „Hrad bílé volavky”.
Společně s hradem Macumoto a Kumamoto tvoří tzv. „Tři slavné hrady“.
Hirošima
Hirošima je přístavní město na jihu Japonska, jehož osud zná jistě každý, kdo se kdy o tuto krásnou zemi zajímal.
Ano, jedná se o místo, které si svou známost získalo tou nejhorší možnou pohromou. Právě zde 6. srpna 1945 dopadly první atomové bomby během poslední fáze druhé světové války v Pacifiku. I proto zde najdete místa, jako jsou:
Mírový park
Tento park je bývalým epicentrem výbuchu atomové bomby a dnes je věnovaný všem obětem tohoto jaderného útoku. Nachází se tu řada památníků, mezi nimiž je například Zvon míru nebo mohyla, do které byl uložen popel desítek tisíc obětí této tragédie.
Atomový dům
Hirošimský památník míru, zvaný také jaké Atomový dóm, je torzo budovy, které bylo roku 1996 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO.
Možná vás překvapí, že minulost této stavby se dotýká i naší země. Původní budova byla totiž vyprojektovaná a postavená českým architektem, Janem Letzelem.
Dne 6. srpna 1945 v 8.15 hodin místního času vybuchla nad budovou atomová bomba Little Boy. I přesto však tato stavba jako jediná po explozi zůstala stát, ačkoliv byla značně poškozená.
Dodnes je budova udržovaná ve stavu, ve kterém byla těsně po výbuchu, a slouží jako připomínka ničivosti jaderních zbraní.
Muzeum atomové bomby
Při návštěvě Hirošimy byste měli zavítat i do tamního muzea, které se věnuje události kolem svržení atomové bomby, včetně realistických modelů, videí a fotografií. Právě zde získáte přehled o skutečných událostech a jejich průběhu, který následoval těsně po svržení bomby. Děsivé momenty, kterými si obyvatelé města prošli, včetně důsledků pohromy vrcholí exponátem Otisk stínu, což je jediné, co zbylo z člověka, který při útoku seděl na schodech místní banky.
Na našem zájezdu navštívíme však i jiná radostnější místa, jako třeba jednu z nejcennějších historických zahrad Japonska, Shukkei-en, hirošimský hrad nebo budovu muzea umění od vedoucí osobnosti architektonického hnutí metabolistů, Kisho Kurokawy.
Ósaka
Ósaka je třetím největším městem v Japonsku, hned po Tokiu a Jokohamě. V minulosti se jednalo o jedno z hlavních obchodních míst této malebné země, a dnes je to důležité průmyslové centrum s řadou přístavů.
Své turisty láká především na moderní architekturu, na své si ale přijdou i milovníci historie, umění, kulinářských specialit, ale především nočního života.
Nachází se zde také nejvyšší budova Japonska, kterou je Abeno Harukas, s výškou 300 metrů, která je v přízemí spojená s ósackým nádražím Abenobaši a Tennódži. Zde můžete vyjet výtahem až do horních pater a pokochat se výhledem na město.
Velkou atrakcí je také zábavní park Universal Studios Japan, ve kterém si najdou zalíbení především filmoví nadšenci. Jednotlivé atrakce jsou totiž tématicky zaměřené, a tak se na chvíli můžete stát kouzelníkem, chovatelem dinosaurů nebo námořníkem.
Máte rádi život pod vodou? Navštivte jedno z nejkrásnějších akvárií na světě! Najdete tu přes 35 000 živočichů. Vidět zde můžete také žraloka obrovského, který je největším lákadlem.
Pokud vás však nic z výše zmíněného neláká a upřednostníte spíše noční život, nechte se zlákat neónovými světly a navštivte oblast Dōtonbori.
Dōtonbori
Historicky divadelní čtvrť je nyní oblíbenou oblastí nočního života a zábavy, která se vyznačuje svou výstřední atmosférou a velkými světelnými tabulemi. V „Ósackých Benátkách” se dobře najíte, nakoupíte a ochutnáte nejrůznější drinky v místních barech.
Jedním z nejvýraznějších prvků této oblasti je osvětlený billboard pro cukrářskou společnost Glico, který zobrazuje běžce překračujícího cílovou čáru. Právě to je často vnímané jako ikona města.
Vyrazte do Japonska s Art2go

Cesta do Japonska může být především pro neznalé cestovatele velice náročná. Od dopravy, po zařízení ubytování a atrakcí. Pokud si chcete svou dovolenou skutečně užít, vydejte se do města vycházejícího slunce s námi.
Zařídíme za vás kompletní dopravu v pohodlném autobusu, průvodcovské služby, ubytování v 4* hotelech a vynikající japonskou polopenzi, díky které ochutnáte místní speciality.
Nechte veškeré starosti na nás a užijte si japonskou kulturu naplno!
V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, nebo rovnou vyplnit rezervační formulář. Pokud by vás cokoliv zajímalo, stačí nám zavolat nebo napsat. Rádi vám odpovíme na všechny vaše dotazy!