top of page

Vietnam - od severu na jih

staré civilizace bronzové éry v deltě Rudé řeky a Mekongu, vietnamská kultura a vrcholná říše Dai Viet, středověké království Čamů, pozdní císařství dynastie Nguyen, zrcadlo koloniálního dědictví, kulturní poklady a historické příběhy Indočíny a přírodní divy Mramorových hor, krasových oblastí a Tonkinského zálivu

Vietnam: Special Offers

program s neznámými klenoty jako Trang An, Hoa Lu, Thay, Bai Dinh a Bat Trang a plavba v Halong Bay

hotely 4* ve stylu boutique v absolutním centru měst a v resortu u moře u pláže

jedině kvalitní soukromá doprava - dvojsedadlo pro každého a 2x místní přelet pro vaše pohodlí

polopenze a kompletní vstupné v ceně vč. lodních výletů

Vietnam: Seznam
Vietnam: Pro Gallery

Program zájezdu

1. den

V dopoledních hodinách odlet Hanoje. Váš průvodce Vás bude očekávat na letišti, na přepážce označené nápisem ART2GO Vás uvítá a předá Vám dokumenty a materiály k zájezdu a audiosystémy.

Následně se společně odebereme k odbavení, odevzdáme zavazadla a vydáme se přes bezpečností kontrolu do letadla.

Komfortní let s jedním přestupem a ideálními časy do okouzlujícího Vietnamu.

2. den

Dopoledne přílet do Hanoje, transfer autobusem do centra města a odpočinková prohlídka prvních pamětihodností. Západní jezero - největší vodní plocha města a ikonická pagoda Tran Quoc, která je považován za nejstarší v celé zemi a jejíž historie se táhne více jak 1 500 let, taoistický chrám
Quan Thanh, jeden ze 4 „strážců“ města s bohatou architektonickou výzdobou a cennými plastikami. Katolický chrám Cua Bac u Severní brány starého města, jako jedinečná ukázka koloniální architektury.

3. den

Okolí Hanoje má dva přírodní ráje. Ikonická Dračí zátoku Halong a méně navštěvovanou krasovou oblast Trang An. Pitoreskní přírodní div zvaný také Halong Bay na zemi, typický skalními útvary, úhlednými políčky, poustevnami a starobylými chrámy. Právem je tato oblast považována za kulturní i přírodní klenot celé země. Ninh Binh - jedno z historických center Vietnamu a největší vietnamská pagoda Bai Dinh, starobylé první královské město země Hoa Lu a okouzlující plavba po řece mezi skalisky a jeskyněmi v Tam Coc. Večer návrat do Hanoje.

4. den

Kolébky kultury Vietnamu a neznámé kouty v deltě Rudé řeky. Chrámový komplex Thay u paty posvátné hory Sai Son - jeden z nejstarších chrámů země s unikátní sbírkou uměleckých předmětů a rodiště slavného vodního loutkového divadla. Vesnice Cong Hoa - nejslavnější centrum výroby rýžových nudlí a nedaleké klanové starobylé chrámy, které dodnes střeží rodinní strážci. Muzeum etnografie - skvělá expozice a skanzen mapující 54 etnik z celé země. Nechvalně známá věznice Hoa Lo aneb "hanojský Hilton" a večerní představení vodního loutkového divadla.

Fakultativně večerní Food tour.

5. den

Hanoj - město v deltě Rudé řeky a rodiště vietnamské identity. Prezidentský palác a mausoleum Ho Či Mina, nejstarší část Hanoje - císařské město Thang Long, které po 13 století sloužilo jako rezidence vietnamských panovníků. Součástí i vietnamské velitelství z doby války v Indočíně. Legendární pagoda na jednom pilíři a chrám literatury - konfuciánská akademie a středisko vzdělanosti Zlatého věku země. Francouzská katedrála sv. Josefa a jezero Navráceného meče s chrámem Nefritové hory. Vynikající národní historické muzeum a večerní projížďka v živé Staré čtvrti zvané 36 ulic.

6. den

Hanoj koloniální - výkladní skříň Indočíny a perla francouzské koloniální architektury: budova opery, hotel Metropol, legendární Tonkinský palác a budova Státní banky, budova lékařské fakulty Indočíny atd. Přesun do přístavu a nalodění. Halong Bay neboli Dračí zátoka je jedním ze sedmi přírodních divů světa. Část Tonkinského zálivu o ploše cca 1 500 km2, posetá tisíci vápencových věží a útvarů, které vytvářejí fantaskní scenérii. Plavba mezi skalními věžemi, jeskyně Sung Sot s obřími dómem, ostrůvek Titov, koupání a západ slunce. Večerní aktivity na lodi a dokonalý relax.

7. den

Přírodní zázrak jménem Halong Bay - východ slunce v oblasti tzv. Východního moře, mořská jeskyně Luon a projížďka na kajaku v úchvatné scenérii. Dopoledne návrat do přístavu a odjezd zpět do Hanoje. Zastávka v Bat Trangu - historickém centru, které po tisíc let slouží jako klíčové středisko výroby císařského porcelánu. Rudá řeka a panorama mostu Long Bien - symbolu francouzské nadvlády z r. 1902. Večerní Hanoj a živé trhy, stylové kavárny, záplava skvělého street foodu anebo elegantní restaurace na závěr pobytu ve vietnamském hlavním městě.

8. den

Transfer na letiště a odlet do Danangu ve střední části země, strategická základna v době Vietnamské války, moderní Dračí most, špičkové muzeum čamského sochařství z období velké říše Čampy, zažívající svůj vrchol v 9. a 10. století, tradiční soupeř Dai Vietu na severu a centrum s výraznými indickými vlivy. Půvabné Mramorové hory, skýtající řadu chrámů a pousteven v úžasném labyrintu skalních dómů. Historický Hoi-An, považovaný za nejkrásnější přístav země, rezidence bohatých obchodníků a kongregací, staré město osvětlené lampiony s jedinečnou atmosférou.

9. den

Volný den u moře. Fakultativně: Posvátné údolí a město Čamské říše My Son, označované také jako vietnamský Angkor Wat. Jedinečná poloha u pramenů v sevřeném údolí, cca 70 staveb a řada sochařských prací již od 5. stol., nejvýraznější projev indických kulturních a náboženských vlivů. Historické vesnice podél toku řeky Thu Bon - mimořádná řemeslná centra spojená s nedalekým Hoin - Anem s nepřerušenou tradicí výroby tradiční keramiky a dřevořezby. Plavba po řece zpět do Hoi - Anu nabídne nové pohledy na tuto jedinečnou historickou perlu. Chrámy a rezidence starého města, výrobny lakových předmětů a hedvábí.

10. den

Volné dopoledne u moře na bělostných plážích v těsné blízkosti Hoi - Anu. Příjemný odpočinek a nabrání sil na závěrečnou etapu zájezdu. Odpoledne přejezd do císařského města Hue přes sedlo Hai Van – geografický předěl mezi severním a jižním Vietnamem. Po cestě zastávka v chovném centru ústřic. Umělecká dílna Truc Chi, která zpracovává jedinečným způsobem bambus. Výrobna tradičních vonných tyčinek pro chrámy a mauzolea. Večerní centrum Hue s místními pochoutkami.

11. den

Hue - symbol pozdního císařství a dynastie Nguyen. Mausoleum císaře Khai Dinha s velkolepou pohřební komorou a sochařskou a porcelánovou výzdobou, hrobka císaře Tu Duc s překrásnou zahradou. Pagoda Tchien Mu a plavba po Vonné řece. Zakázané město vietnamských císařů v Hue jako hlavní ceremoniální a rezidenční středisko poslední císařské dynastie s výrazným čínským vlivem. Soukromé rezidence a zádušní chrám, mimořádně zdobené brány vnitřní části tzv. Purpurového města, císařská sbírka drahocenností a starožitností.

12. den

Transfer na letiště v Hue a odlet do Ho Či Minova města - Saigonu - živoucí metropole jižní části země v blízkosti delty Mekongu. Po stopách Vietnamské války - podzemní město Vietkongu v oblasti Cu Chi, tunely s délkou přes 200 km, ukořistěné zbraně, vojenské muzeum a tragická historie krvavého konfliktu. Saigon - muzeum Vietnamské války, bývalé americké velvyslanectví a slavný Palác znovusjednocení - bývalá rezidence jihovietnamského prezidenta a symbol konce války v Indočíně.

13. den

V tempu Mekongu.

Pagoda Thien Hau, coby skrytý klenot s úžasnou porcelánovou výzdobou a konečně Mekong - matka řek Indočíny. Lodí mezi kanály a ostrovy, plovoucími vesničkami a políčky, říčními trhy a chrámy, jejichž životní rytmus určuje životodárná řeka a pravidelný monzun. Plavba kanálem Bao Dinh až do oblasti Ben Tre - země kokosových palem. Ochutnávka místního ovoce, medu, tradičních sladkostí, poklidné zahrady místních vesnic i obří nákladní lodi mířící do Jihočínského moře. Dokonalé rozloučení s nesmírně rozmanitou a přátelskou zemí, pravou pokladnicí historie, umění i přírodních divů.

Fakultativně večerní food tour na skútrech.

14. den

Saigon - výstavní metropole jihu země. Bývalé sídlo CIA, skvosty francouzské nadvlády - katedrála Notre Dame, budova hlavní pošty, opulentní hotely koloniální éry, saigonská opera, historické muzeum, radnice a trh ve stylu art deco Ben Thanh, chrám Nefritového císaře.  Večer transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

15. den

Přílet do Prahy v ranních hodinách.

Vietnam: Časový plán

Proč tento zájezd s Art2go?

AdobeStock_103109417 (2).jpeg

Špičkový program a skupina max 18 účastníků

Skvělý a bohatý program od hlavních taháků po skryté perly Vietnamu a doprovod odborníka orientalisty.

AdobeStock_63548474 (2).jpeg

Jedině hotely 4* ve stylu boutique

Nechte se rozmazlovat ve stylových hotelech 4* na skvělých místech.

Pouze soukromá doprava po celou dobu zájezdu a místní přelety

Ve Vietnamu jezdíme pouze soukromým luxusním autobusem, kde má každý účastník dvousedačku pouze pro sebe. Pro plný komfort využíváme 2 místní přelety. Žádná nepohodlná místní doprava a už vůbec noční přejezdy vlakem.

AdobeStock_205077203 (2).jpeg

Neplaťte za samozřejmosti navíc!

Vynikající polopenze a kompletní vstupné máte v art2go v ceně, stejně jako lodní výlety.

AdobeStock_212127506 (2).jpeg
Vietnam: Vlastnosti

Termíny a cena zájezdu

25. 2. - 10. 3. 2024          79 300,- Kč

CENA ZAHRNUJE

• letecká přeprava Praha – Hanoj - Ho Či Minovo město - Praha v optimální knihovací třídě vč. tax a 2 odbavených zavazadel

• 2x místní přelet (Hanoj - Danang, Hue - Ho Či Minovo město)
• 11x ubytování v dvoulůžkovém pokoji se snídaní v hotelu 4* ve stylu boutique

• 1x ubytování v dvoulůžkové kajutě na lodi při plavbě Halong Bay

• plavba Halong Bay s aktivitami na lodi a plnou penzí
• soukromá přeprava autobusem dle programu
• polopenze s důrazem na vietnamskou kuchyni (krom volného 9. dne programu)

• 2x výlet lodí (Trang An, delta Mekongu)

• elektromobily v oblasti 36 ulic v Hanoji

• představení vodního loutkového divadla v Hanoji
• kompletní vstupné dle programu
• odborný český průvodce
• místní anglicky hovořící průvodci - technická asistence
• zapůjčení osobního audiosystému (přijímač, baterie a sluchátka)
• zákonné pojištění CK pro případ úpadku
• pronájem odbavovací přepážky na letišti v Praze a materiály k zájezdu

CENA NEZAHRNUJE

• elektronické vízum do Vietnamu (aktuálně cca 30 USD/os., cena se může změnit)
• spropitné pro místní řidiče, průvodce a personál 4 USD/os./den
• ostatní stravování a nápoje

• cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu 2 100,- Kč

FAKULTATIVNĚ

• vyřízení víza ze strany CK 800,- Kč

• výlet My Son a okolí Hoi Anu 1 700,- Kč (vč. oběda a vstupného) 

• Food tour v Hanoji 65 USD (platba na místě, vč. konzumace)

• Food tour na skútrech v Saigonu 75 USD (platba na místě, vč. konzumace, řidiče skútru, helmy, pojištění)

Vietnam: Seznam

maximálně 18 osob ve skupině a osobní audiosystémy

komfort v hotelu 4* s polopenzí

fyzicky nenáročný zájezd

Vietnam: Special Offers

VÍZA

Do Vietnamu se vízum uděluje on-line. CK zařídí veškeré podklady i samotné vyřízení.

POJIŠTĚNÍ

Rádi Vám zajistíme cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu u smluvní pojišťovny Union.

OČKOVÁNÍ

Do Vietnamu není zapotřebí žádné povinné očkování.

BEZPEČNOST

Hotely na vysoké úrovni, pouze soukromá bezpečná, pohodlná a spolehlivá doprava a zkušený průvodce. Vietnam je prosperující a pro turisty komfortní a zcela bezpečná země.

NÁROČNOST

Zájezd je nenáročný ve všech ohledech vč. místních letů, relaxační plavby v Dračí zátoce a odpočinkového dnu u moře. Nepřejíždějí se velké vzdálenosti a zájezd nezahrnuje žádné náročné exkurze.

ZAMĚŘENÍ

Vietnam si získá každého milovníka historie, komfortu a výtečné kuchyně. Dokonalá kombinace pro všechny smysly. Jeden z našich nejoblíbenějších programů.

Vietnam: Seznam
bottom of page