top of page

Vietnam - od severu na jih

staré civilizace bronzové éry v deltě Rudé řeky a Mekongu, vietnamská kultura a vrcholná říše Dai Viet, středověké království Čamů, pozdní císařství dynastie Nguyen, zrcadlo koloniálního dědictví, kulturní poklady a historické příběhy Indočíny a přírodní divy Mramorových hor, krasových oblastí a Tonkinského zálivu

program s neznámými klenoty jako Trang An, Hoa Lu, Thay, Bai Dinh a Bat Trang a plavba v Halong Bay

hotely 4* ve stylu boutique v absolutním centru měst a v resortu u moře u pláže

jedině kvalitní soukromá doprava - dvojsedadlo pro každého a 2x místní přelet pro vaše pohodlí

polopenze a kompletní vstupné v ceně vč. lodních výletů

Program zájezdu

1. den

V dopoledních hodinách odlet Hanoje. Váš průvodce Vás bude očekávat na letišti, na přepážce označené nápisem ART2GO Vás uvítá a předá Vám dokumenty a materiály k zájezdu a audiosystémy.

Následně se společně odebereme k odbavení, odevzdáme zavazadla a vydáme se přes bezpečností kontrolu do letadla.

Komfortní let s jedním přestupem a ideálními časy do okouzlujícího Vietnamu.

2. den

Dopoledne přílet do Hanoje, transfer autobusem do centra města a odpočinková prohlídka prvních pamětihodností. Západní jezero - největší vodní plocha města a ikonická pagoda Tran Quoc, která je považován za nejstarší v celé zemi a jejíž historie se táhne více jak 1 500 let, taoistický chrám
Quan Thanh, jeden ze 4 „strážců“ města s bohatou architektonickou výzdobou a cennými plastikami. Katolický chrám Cua Bac u Severní brány starého města, jako jedinečná ukázka koloniální architektury.

3. den

Okolí Hanoje má dva přírodní ráje. Ikonická Dračí zátoku Halong a méně navštěvovanou krasovou oblast Trang An. Pitoreskní přírodní div zvaný také Halong Bay na zemi, typický skalními útvary, úhlednými políčky, poustevnami a starobylými chrámy. Právem je tato oblast považována za kulturní i přírodní klenot celé země. Ninh Binh - jedno z historických center Vietnamu a největší vietnamská pagoda Bai Dinh, starobylé první královské město země Hoa Lu a okouzlující plavba po řece mezi skalisky a jeskyněmi v Tam Coc. Večer návrat do Hanoje.

4. den

Kolébky kultury Vietnamu a neznámé kouty v deltě Rudé řeky. Chrámový komplex Thay u paty posvátné hory Sai Son - jeden z nejstarších chrámů země s unikátní sbírkou uměleckých předmětů a rodiště slavného vodního loutkového divadla. Vesnice Cong Hoa - nejslavnější centrum výroby rýžových nudlí a nedaleké klanové starobylé chrámy, které dodnes střeží rodinní strážci. Muzeum etnografie - skvělá expozice a skanzen mapující 54 etnik z celé země. Nechvalně známá věznice Hoa Lo aneb "hanojský Hilton" a večerní představení vodního loutkového divadla.

Fakultativně večerní Food tour.

5. den

Hanoj - město v deltě Rudé řeky a rodiště vietnamské identity. Prezidentský palác a mausoleum Ho Či Mina, nejstarší část Hanoje - císařské město Thang Long, které po 13 století sloužilo jako rezidence vietnamských panovníků. Součástí i vietnamské velitelství z doby války v Indočíně. Legendární pagoda na jednom pilíři a chrám literatury - konfuciánská akademie a středisko vzdělanosti Zlatého věku země. Francouzská katedrála sv. Josefa a jezero Navráceného meče s chrámem Nefritové hory. Vynikající národní historické muzeum a večerní projížďka v živé Staré čtvrti zvané 36 ulic.

6. den

Hanoj koloniální - výkladní skříň Indočíny a perla francouzské koloniální architektury: budova opery, hotel Metropol, legendární Tonkinský palác a budova Státní banky, budova lékařské fakulty Indočíny atd. Přesun do přístavu a nalodění. Halong Bay neboli Dračí zátoka je jedním ze sedmi přírodních divů světa. Část Tonkinského zálivu o ploše cca 1 500 km2, posetá tisíci vápencových věží a útvarů, které vytvářejí fantaskní scenérii. Plavba mezi skalními věžemi, jeskyně Sung Sot s obřími dómem, ostrůvek Titov, koupání a západ slunce. Večerní aktivity na lodi a dokonalý relax.

7. den

Přírodní zázrak jménem Halong Bay - východ slunce v oblasti tzv. Východního moře, mořská jeskyně Luon a projížďka na kajaku v úchvatné scenérii. Dopoledne návrat do přístavu a odjezd zpět do Hanoje. Zastávka v Bat Trangu - historickém centru, které po tisíc let slouží jako klíčové středisko výroby císařského porcelánu. Rudá řeka a panorama mostu Long Bien - symbolu francouzské nadvlády z r. 1902. Večerní Hanoj a živé trhy, stylové kavárny, záplava skvělého street foodu anebo elegantní restaurace na závěr pobytu ve vietnamském hlavním městě.

8. den

Transfer na letiště a odlet do Danangu ve střední části země, strategická základna v době Vietnamské války, moderní Dračí most, špičkové muzeum čamského sochařství z období velké říše Čampy, zažívající svůj vrchol v 9. a 10. století, tradiční soupeř Dai Vietu na severu a centrum s výraznými indickými vlivy. Půvabné Mramorové hory, skýtající řadu chrámů a pousteven v úžasném labyrintu skalních dómů. Historický Hoi-An, považovaný za nejkrásnější přístav země, rezidence bohatých obchodníků a kongregací, staré město osvětlené lampiony s jedinečnou atmosférou.

9. den

Volný den u moře. Fakultativně: Posvátné údolí a město Čamské říše My Son, označované také jako vietnamský Angkor Wat. Jedinečná poloha u pramenů v sevřeném údolí, cca 70 staveb a řada sochařských prací již od 5. stol., nejvýraznější projev indických kulturních a náboženských vlivů. Historické vesnice podél toku řeky Thu Bon - mimořádná řemeslná centra spojená s nedalekým Hoin - Anem s nepřerušenou tradicí výroby tradiční keramiky a dřevořezby. Plavba po řece zpět do Hoi - Anu nabídne nové pohledy na tuto jedinečnou historickou perlu. Chrámy a rezidence starého města, výrobny lakových předmětů a hedvábí.

10. den

Volné dopoledne u moře na bělostných plážích v těsné blízkosti Hoi - Anu. Příjemný odpočinek a nabrání sil na závěrečnou etapu zájezdu. Odpoledne přejezd do císařského města Hue přes sedlo Hai Van – geografický předěl mezi severním a jižním Vietnamem. Po cestě zastávka v chovném centru ústřic. Umělecká dílna Truc Chi, která zpracovává jedinečným způsobem bambus. Výrobna tradičních vonných tyčinek pro chrámy a mauzolea. Večerní centrum Hue s místními pochoutkami.

11. den

Hue - symbol pozdního císařství a dynastie Nguyen. Mausoleum císaře Khai Dinha s velkolepou pohřební komorou a sochařskou a porcelánovou výzdobou, hrobka císaře Tu Duc s překrásnou zahradou. Pagoda Tchien Mu a plavba po Vonné řece. Zakázané město vietnamských císařů v Hue jako hlavní ceremoniální a rezidenční středisko poslední císařské dynastie s výrazným čínským vlivem. Soukromé rezidence a zádušní chrám, mimořádně zdobené brány vnitřní části tzv. Purpurového města, císařská sbírka drahocenností a starožitností.

12. den

Transfer na letiště v Hue a odlet do Ho Či Minova města - Saigonu - živoucí metropole jižní části země v blízkosti delty Mekongu. Po stopách Vietnamské války - podzemní město Vietkongu v oblasti Cu Chi, tunely s délkou přes 200 km, ukořistěné zbraně, vojenské muzeum a tragická historie krvavého konfliktu. Saigon - muzeum Vietnamské války, bývalé americké velvyslanectví a slavný Palác znovusjednocení - bývalá rezidence jihovietnamského prezidenta a symbol konce války v Indočíně.

13. den

V tempu Mekongu.

Pagoda Thien Hau, coby skrytý klenot s úžasnou porcelánovou výzdobou a konečně Mekong - matka řek Indočíny. Lodí mezi kanály a ostrovy, plovoucími vesničkami a políčky, říčními trhy a chrámy, jejichž životní rytmus určuje životodárná řeka a pravidelný monzun. Plavba kanálem Bao Dinh až do oblasti Ben Tre - země kokosových palem. Ochutnávka místního ovoce, medu, tradičních sladkostí, poklidné zahrady místních vesnic i obří nákladní lodi mířící do Jihočínského moře. Dokonalé rozloučení s nesmírně rozmanitou a přátelskou zemí, pravou pokladnicí historie, umění i přírodních divů.

Fakultativně večerní food tour na skútrech.

14. den

Saigon - výstavní metropole jihu země. Bývalé sídlo CIA, skvosty francouzské nadvlády - katedrála Notre Dame, budova hlavní pošty, opulentní hotely koloniální éry, saigonská opera, historické muzeum, radnice a trh ve stylu art deco Ben Thanh, chrám Nefritového císaře.  Večer transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

15. den

Přílet do Prahy v ranních hodinách.

Proč tento zájezd s Art2go?

AdobeStock_103109417 (2).jpeg

Špičkový program a skupina max 18 účastníků

Skvělý a bohatý program od hlavních taháků po skryté perly Vietnamu a doprovod odborníka orientalisty.

AdobeStock_63548474 (2).jpeg

Jedině hotely 4* ve stylu boutique

Nechte se rozmazlovat ve stylových hotelech 4* na skvělých místech.

Pouze soukromá doprava po celou dobu zájezdu a místní přelety

Ve Vietnamu jezdíme pouze soukromým luxusním autobusem, kde má každý účastník dvousedačku pouze pro sebe. Pro plný komfort využíváme 2 místní přelety. Žádná nepohodlná místní doprava a už vůbec noční přejezdy vlakem.

AdobeStock_205077203 (2).jpeg

Neplaťte za samozřejmosti navíc!

Vynikající polopenze a kompletní vstupné máte v art2go v ceně, stejně jako lodní výlety.

AdobeStock_212127506 (2).jpeg

Termíny a cena zájezdu

25. 2. - 10. 3. 2024          79 300,- Kč

CENA ZAHRNUJE

• letecká přeprava Praha – Hanoj - Ho Či Minovo město - Praha v optimální knihovací třídě vč. tax a 2 odbavených zavazadel

• 2x místní přelet (Hanoj - Danang, Hue - Ho Či Minovo město)
• 11x ubytování v dvoulůžkovém pokoji se snídaní v hotelu 4* ve stylu boutique

• 1x ubytování v dvoulůžkové kajutě na lodi při plavbě Halong Bay

• plavba Halong Bay s aktivitami na lodi a plnou penzí
• soukromá přeprava autobusem dle programu
• polopenze s důrazem na vietnamskou kuchyni (krom volného 9. dne programu)

• 2x výlet lodí (Trang An, delta Mekongu)

• elektromobily v oblasti 36 ulic v Hanoji

• představení vodního loutkového divadla v Hanoji
• kompletní vstupné dle programu
• odborný český průvodce
• místní anglicky hovořící průvodci - technická asistence
• zapůjčení osobního audiosystému (přijímač, baterie a sluchátka)
• zákonné pojištění CK pro případ úpadku
• pronájem odbavovací přepážky na letišti v Praze a materiály k zájezdu

CENA NEZAHRNUJE

• elektronické vízum do Vietnamu (aktuálně cca 30 USD/os., cena se může změnit)
• spropitné pro místní řidiče, průvodce a personál 4 USD/os./den
• ostatní stravování a nápoje

• cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu 2 100,- Kč

FAKULTATIVNĚ

• vyřízení víza ze strany CK 800,- Kč

• výlet My Son a okolí Hoi Anu 1 700,- Kč (vč. oběda a vstupného) 

• Food tour v Hanoji 65 USD (platba na místě, vč. konzumace)

• Food tour na skútrech v Saigonu 75 USD (platba na místě, vč. konzumace, řidiče skútru, helmy, pojištění)

maximálně 18 osob ve skupině a osobní audiosystémy

komfort v hotelu 4* s polopenzí

fyzicky nenáročný zájezd

VÍZA

Do Vietnamu se vízum uděluje on-line. CK zařídí veškeré podklady i samotné vyřízení.

POJIŠTĚNÍ

Rádi Vám zajistíme cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu u smluvní pojišťovny Union.

OČKOVÁNÍ

Do Vietnamu není zapotřebí žádné povinné očkování.

BEZPEČNOST

Hotely na vysoké úrovni, pouze soukromá bezpečná, pohodlná a spolehlivá doprava a zkušený průvodce. Vietnam je prosperující a pro turisty komfortní a zcela bezpečná země.

NÁROČNOST

Zájezd je nenáročný ve všech ohledech vč. místních letů, relaxační plavby v Dračí zátoce a odpočinkového dnu u moře. Nepřejíždějí se velké vzdálenosti a zájezd nezahrnuje žádné náročné exkurze.

ZAMĚŘENÍ

Vietnam si získá každého milovníka historie, komfortu a výtečné kuchyně. Dokonalá kombinace pro všechny smysly. Jeden z našich nejoblíbenějších programů.

Ptejte se!

1 / Proč je zájezd do Vietnamu art2go dražší?

Vietnam je poměrně levná země, takže se zde řada služeb dá pořídit za nízkou cenu (typicky místní hromadná doprava, jednoduché ubytování či pouliční jídlo), Na trhu najdete řadu levnějších zájezdů do Vietnamu. My nabízíme komfort a skvělé služby. Utrpení v hromadné dopravě, stísněné hotýlky pro baťůžkáře a hodinové překlady jídelních lístků nejsou z našeho pohledu "zážitkem pro všechny smysly".

Hotely boutique 4* v absolutním centru, plavba Halong kategorie 5*, polopenze, kompletní vstupy a lodní výlety v ceně.

Naše cena zahrnuje vše pro maximální komfort. 

2 / K čemu jsou tzv. audiosystémy?

Malá krabička zajistí, že slyšíte průvodce, aniž byste museli být v jeho blízkosti, což je neocenitelný pomocník ve všech památkách, muzeích či při pohybu skupiny ve městě.

3 / Co jsou hotely boutique?

Luxusní menší hotely, které kladou důraz na intimnější atmosféru, designové zařízení a celkový pocit klidu a pohody, na rozdíl od velkých hotelových řetězců, které mají mnohdy stovky pokojů.

4 / Co znamená "odborný průvodce"

Průvodce je specialista na danou kulturní oblast. V art2go se setkáte pouze s průvodci, kteří se zabývají konkrétním okruhem destinací. Nenarazíte na "univerzálního" průvodce, který jednou jede Vietnam, podruhé safari v Keni a potřetí Peru. 

Informace, zkušenosti a fundovanost našich odborných průvodců jsou jednou z našich hlavních vizitek.

bottom of page